Kripto hırsızlığında yeni moda: Kanada polisi uyardı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto hırsızlığında yeni moda: Kanada polisi uyardı!

Kanada polis departmanı, yatırımcıların evlerine teslimat şoförü kılığında giren kripto hırsızları hakkında uyarı metni yayınladı.

hırsız

Kanada polis departmanı, yatırımcıların evlerine teslimat şoförü kılığında giren kripto hırsızları hakkında uyarı metni yayınladı.

19 Temmuz’da Vancouver’ın güneyinde bir şehir olan Richmond’daki Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP), son 12 ayda kripto yatırımcılarını içeren soygunların artış gösterdiğini dile getirdi. RCMP olaylarla ilgili ayrıntıları açıklamadı. Sadece hırsızın, her vakada bir teslimat şoförü gibi davranıp, kurbanların kripto para hesaplarına erişim sağlayan bilgilerini çaldığını belirtti.

Konuyla ilgili yetkili isimlerden açıklama geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Richmond RCMP Büyük Suç Birimi’nden Başçavuş Gene Hsieh, olaylar ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

“Birisi, kripto paralar için bu kurbanları hedef alıyor. Kamu güvenliği için bir uyarıların yapılması gerekiyor. Şüpheliler, teslimatçı veya yetkili kişi kılığına girerek kurbanın evine giriyor. Şüpheliler eve girdikten sonra kurbanların kripto para hesaplarına erişim sağlayan bilgilerini çalıyor.”

Delta Polis Soruşturma Hizmetleri’nden Kıdemli Çavuş Jill Long, şüphelilerin kurbanların nerede yaşadıklarının yanı sıra kripto para birimine yüklü miktarda yatırım yaptıklarını bildiklerini söyledi. Polis departmanı bir tutuklama yaptığını doğruladı, ancak birkaç olayın bağlantılı olup olmadığını henüz doğrulamadı. Soruşturmalar devam ederken, ne kadar kripto para biriminin çalındığına dair bilgiler paylaşılmadı.Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x