Yükleniyor...

Piyasa uçarken çöküşe geçti: Büyük hayal kırıklığı!

Gala Games'in CEO'su bir bilgisayar korsanının 23 milyon dolar değerinde GALA çaldığını açıkladı.

Pepe düşüş

Gala Games’in CEO’su bir bilgisayar korsanının 23 milyon dolar değerinde GALA çaldığını açıkladı.

Ethereum spot ETF’lerine dair pozitif haberler ile alev alan kripto piyasası yatırımcıların yüzünü güldürdü. Fakat GALA yatırımcıları için tam tersi bir durum yaşandı. Hack olayı ile sarsılan GALA tüm altcoin’ler yükselirken büyük bir düşüş yaşadı.

Saldırıya ilişkin haberler GALA’nın 24 saatteki en düşük seviye 0,038 dolara çekti. Bu, GALA’nın saldırıdan yalnızca bir saat önce yakaladığı en yüksek seviyeden yüzde 20’lik düştüğü anlamına geliyor. Gala Games kurucu ortağı ve CEO’su Eric Schiermeyer, 20 Mayıs tarihli bir X gönderisinde şöyle yazdı : “600 milyon […] GALA tokeninin yetkisiz satışı ve 4,4 milyar token’ın yakılmasıyla sonuçlanan bir olay yaşadık.”

gala acıklama

Gala Games’ten açıklama geldi!

Schiermeyer, Gala’nın “saldırıyı tespit ettiğini” ve “GALA sözleşmesine izinsiz erişimi” kaldırdığını söyledi. Ethereum sözleşmesinin “güvenli” olduğunu ve “asla tehlikeye atılmadığını” ekledi.

Schiermeyer saldırıdan sorumlu kişinin kimliğinin tespit edildiğine söylerken, FBI, ABD Adalet Bakanlığı ve “uluslararası otoritelerden oluşan bir ağ” ile birlikte çalıştıklarının altını çizdi. Gala Games, X gönderisinde GALA’yı içeren güvenlik olayının kontrol altına alındığını ve etkilenen cüzdanın dondurulduğunu ekledi.

resim 38

Gala ve Schiermeyer olaydan kimin sorumlu olduğunu veya bu kişinin GALA sözleşmesine nasıl erişim sağladığını açıklamadı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Schiermeyer ve kurucu ortağı Wright Thurston, Gala Games adına birbirlerine karşı dava açtmıştı. Thurston, Schiermeyer’in Gala Games’in “milyonlarca dolarlık şirket varlığını satmasına ve israf etmesine” neden olduğunu söylemişti. Gala Games’in CEO’su Eric Schiermeyer ise Thurston’un 130 milyon dolar değerinde GALA çaldığını iddia etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner