Yükleniyor...

Bitcoin ve Ethereum fitili yaktı : Kripto yatırımcısına müjde!

Ünlü ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas'un spot ETH ETF'ine yönelik yorumları, kripto piyasasını uçuşa geçirdi.

btc eth bitcoin ethereum

Ünlü ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas’un spot ETH ETF’ine yönelik yorumları, kripto piyasasını uçuşa geçirdi. Analistlerin 20 Mayıs’taki paylaşımlarına göre, spot ETH ETF’lerinin onaylanma ihtimali yüzde 25’ten yüzde 75’e çıktı. Bu gelişmeyle eşliğinde ipleri eline alan Bitcoin ve Ethereum, kripto yatırımcısını sevince boğdu. Peki sektörün iki devi için son durum nedir?

btc eth

Bitcoin zirveye yakın!

Spot ETH ETF’lerine dair gelen pozitif haberler ile gaza basan Bitcoin, 67.000 dolar direncini hacimli bir şekilde kırdı. Uzun bir aradan sonra bu denli güçlü yükselen BTC, kısa sürede 71.300 dolar bandına geldi. ATH’ye yakın bir seviyede fiyatlayan BTC, 71.270 doların üstünde kalması halinde 80.000 dolara doğru yol alabilir. Bu süreçte haber akışı belirleyici bir unsur olacaktur.

Olası bir spot ETH ETF’inin reddi veya ertelenmesi, BTC’de haliyle satış baskısı yaratacaktır. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 69.017 – 67.091 – 64.534 – 63.000 – 62.080 dolara doğru düşüş gelebilir. Yeşil bölgenin kaybedildiği bir senaryoda ise daha alt seviyelere düşüş yaşanabilir.

bitcoin btc kripto 21mayis

Ethereum beklenmedik anda patladı!

Spot ETH ETF’lerinin onaylanma ihitmalinin artmasıyla patlama yapan ETH, kısa sürede yüzde 20’den fazla artış gösterdi. Kripto para piyasasına büyük bir fark atan altcoin’lerin lideri, 3700 dolara gelerek yatırımcıların yüzünü güldürdü. Haberin yazımı itibarıyla kritik bir direnç bölgesinde el değiştiren ETH, 3700 doların üzerinde kalması halinde sırasıyla 3878 ve 4083 doları hedefleyecektir.

ETF’lerin ertelendiği veya red geldiği bir senaryo ise ibreyi tam tersine çevirecektir. Olası bir düşüş gelmesi halinde destek olarak takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 3294 – 3000 – 2750 ve 2534 dolardır. Kısa/orta vadeli yatırımcılar özellikle de 3000 dolara dikkat etmelidir. Bu nokta hem teknik hem de psikolojik açıdan önemli olacaktır.

eth kripto altcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner