Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı

Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı

ABONE OL:google-news

Yıllara göre Bitcoin fiyatı nasıl değişti? Bu yazımızda yıllara göre ortalama Bitcoin fiyatını sizler için derledik.

2008 krizi sonrası uçtan uca elektronik ödeme sistemi olarak ortaya çıkan Bitcoin, tümüyle merkeziyetsiz, üçüncü taraf müdehalelerine karşı korumalı ilk kripto para birimidir. 2009 yılında halka açık ağ olarak kullanıma sunulan Bitcoin, daha sonra ilk başarılı kripto para olarak 1. nesil Blockchain olarak adlandırıldı. Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamato takma adını kullanan bir kişi veya gruptur.

Dağıtık yapısı sayesinde çok kısa bir süre içinde günümüz finansal düzenine karşı yükselişe geçen ve insanlar tarafından güvenli bir liman olarak görülmesinden dolayı değerine değer katan Bitcoin’in ağındaki işlemler herkese açıktır ve takip edilebilir. Buna karşın işlemi gerçekleştiren kişinin kim olduğunu bulmak olanaksızdır.  Bitcoin Blockchain’indeki onaylanan işlemler zincir yapısından dolayı değiştirilemez ve geri döndürülemez. Bu yönü ile ağ üçüncü taraf müdehalelere tümüyle kapalıdır.

Bitcoin, altın gibi güvenli bir değer saklama aracı olarak görülmektedir. Bu nedenle ona “Dijital Altın” da denilmektedir. Sınırlı arz miktarı (21 milyon) ve teknolojisi ile gelecekte altının yerini almaması, “Altın 2.0” olarak görülmemesi için hiçbir neden yoktu. Altına kıyasla ona ulaşmak ve taşımak son derece kolaydır.

Bitcoin Nedir” başlıklı rehberimizden Bitcoin’e ilişkin tüm bilgilere ulaşabilir, “Bitcoin Nasıl Satın Alınır” başlıklı rehberimizden ise Türk Lirası ile Bitcoin’i 4 adımda nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı

Düzenlemelere veya kontrole tabii olmamasından dolayı Bitcoin’in değeri 0’dan binlerce dolara yükselmiştir.

Güncel Bitcoin fiyatına “Bitcoin Fiyatı” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yıl Ortalama Bitcoin Fiyatı (ABD Doları)
2009 0
2010 0,06
2011 6,05
2012 8,46
2013 189,54
2014 526,02
2015 272,36
2016 567,27
2017 4.001,16
2018 7.558,21
2019 7.366,06

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini 20.089 dolar ile 17 Aralık 2017’de görmüştür. Bitcoin, ortaya çıktığı günden bu yana yüzde 8.500’den fazla ROI (Yatırım Getirisi) ile benzersiz bir yatırım aracı olarak tarihe geçmiştir.

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin’e yatırım yapabilmek için kripto para borsalarını kullanmanız gerekmektedir. Bitcoin’e yatırımı yapabilmek için kullanabileceğiniz başlıca borsalar şunlardır:

  1. ICRYPEX
  2. Paribu
  3. BtcTurk
  4. VeBitcoin
  5. Thodex
  6. Binance
  7. Huobi

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

2 YORUM

  1. Kolay para kazanma peşinde koşanlar, dünyayı yönetenlerin pençesine düşenlerdir. Hiç bir şey yoktan var olmaz. Vardan da yok olmaz. Bu bir alıştırma, insanlığın davranış şekline yön verme, kolay yoldan, oturduğu yerden para kazanacaklarını beyinlerine işleme operasyonu. Arkasından çok daha geniş çaplı olaylar gelecek. Pandemiyle sanal paranın yükselişi bir tesadüf diyorsanız lafım yok size. Para demek güven demektir. Arkasında ne olduğunu bilmediğin ve dünyayı sömüren güçlerin olduğunu kesinkes bildiğin bir şeye nasıl güven duyabilirsin? Varsın isteyen alsın ama belki yüz kişi kar eder sonra bin kişi zarar eder. Dokuz yüzünü bu işi organize eden titanlar cebe indirir. Bu kadar basit.

  2. Bitcoin 1 dolarken alacaktım levent senin gibi bir arkadaşım böyle konuşmalar yapıp aldırmadı 100 tane alacaktım o zaman bir tanıdığım al dursun zamanı gelince çok para eder demişti tenkitleri dinleyip o yüz doları yatırmadım şimdi yedi seceresine düz gidiyorum la kardeş etme eyleme bırak düşüncen sende kalsın yedi secerenle sıkıntın varsa o başka

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar