Yükleniyor...

Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı

Yıllara göre Bitcoin fiyatı nasıl değişti?

Yillara Göre Bitcoin Fiyati

Yıllara göre Bitcoin fiyatı nasıl değişti? Bu yazımızda yıllara göre ortalama Bitcoin fiyatını sizler için derledik.

2008 krizi sonrası uçtan uca elektronik ödeme sistemi olarak ortaya çıkan Bitcoin, tümüyle merkeziyetsiz, üçüncü taraf müdehalelerine karşı korumalı ilk kripto para birimidir. 2009 yılında halka açık ağ olarak kullanıma sunulan Bitcoin, daha sonra ilk başarılı kripto para olarak 1. nesil Blockchain olarak adlandırıldı. Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamato takma adını kullanan bir kişi veya gruptur.

Dağıtık yapısı sayesinde çok kısa bir süre içinde günümüz finansal düzenine karşı yükselişe geçen ve insanlar tarafından güvenli bir liman olarak görülmesinden dolayı değerine değer katan Bitcoin’in ağındaki işlemler herkese açıktır ve takip edilebilir. Buna karşın işlemi gerçekleştiren kişinin kim olduğunu bulmak olanaksızdır.  Bitcoin Blockchain’indeki onaylanan işlemler zincir yapısından dolayı değiştirilemez ve geri döndürülemez. Bu yönü ile ağ üçüncü taraf müdehalelere tümüyle kapalıdır.

Bitcoin, altın gibi güvenli bir değer saklama aracı olarak görülmektedir. Bu nedenle ona “Dijital Altın” da denilmektedir. Sınırlı arz miktarı (21 milyon) ve teknolojisi ile gelecekte altının yerini almaması, “Altın 2.0” olarak görülmemesi için hiçbir neden yoktu. Altına kıyasla ona ulaşmak ve taşımak son derece kolaydır.

Bitcoin Nedir” başlıklı rehberimizden Bitcoin’e ilişkin tüm bilgilere ulaşabilir, “Bitcoin Nasıl Satın Alınır” başlıklı rehberimizden ise Türk Lirası ile Bitcoin’i 4 adımda nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı

Düzenlemelere veya kontrole tabii olmamasından dolayı Bitcoin’in değeri 0’dan binlerce dolara yükselmiştir.

Güncel Bitcoin fiyatına “Bitcoin Fiyatı” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yıl Ortalama Bitcoin Fiyatı (ABD Doları)
2009 0
2010 0,06
2011 6,05
2012 8,46
2013 189,54
2014 526,02
2015 272,36
2016 567,27
2017 4.001,16
2018 7.558,21
2019 7.366,06

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini 20.089 dolar ile 17 Aralık 2017’de görmüştür. Bitcoin, ortaya çıktığı günden bu yana yüzde 8.500’den fazla ROI (Yatırım Getirisi) ile benzersiz bir yatırım aracı olarak tarihe geçmiştir.

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin’e yatırım yapabilmek için kripto para borsalarını kullanmanız gerekmektedir. Yerli ve yabancı onlarca borsadan, merkeziyetsiz borsalardan ve aracı platformlardan satın alınabilir.


Üyelik
Bildir
guest

5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Levent
Levent
3 yıl önce

Kolay para kazanma peşinde koşanlar, dünyayı yönetenlerin pençesine düşenlerdir. Hiç bir şey yoktan var olmaz. Vardan da yok olmaz. Bu bir alıştırma, insanlığın davranış şekline yön verme, kolay yoldan, oturduğu yerden para kazanacaklarını beyinlerine işleme operasyonu. Arkasından çok daha geniş çaplı olaylar gelecek. Pandemiyle sanal paranın yükselişi bir tesadüf diyorsanız lafım yok size. Para demek güven demektir. Arkasında ne olduğunu bilmediğin ve dünyayı sömüren güçlerin olduğunu kesinkes bildiğin bir şeye nasıl güven duyabilirsin? Varsın isteyen alsın ama belki yüz kişi kar eder sonra bin kişi zarar eder. Dokuz yüzünü bu işi organize eden titanlar cebe indirir. Bu kadar basit.

Fatih
Fatih
3 yıl önce

Bitcoin 1 dolarken alacaktım levent senin gibi bir arkadaşım böyle konuşmalar yapıp aldırmadı 100 tane alacaktım o zaman bir tanıdığım al dursun zamanı gelince çok para eder demişti tenkitleri dinleyip o yüz doları yatırmadım şimdi yedi seceresine düz gidiyorum la kardeş etme eyleme bırak düşüncen sende kalsın yedi secerenle sıkıntın varsa o başka

Sinan
Sinan
Cevap Ver  Fatih
2 yıl önce

600.000$ veya güncel haliyle 5 milyon TL vayy beee

Hüseyin
Hüseyin
Cevap Ver  Sinan
2 yıl önce

Yanljs hesapladin Sinan sen 10 tane icin yazdin adam 100 tane qlacaktim diyor yani 5 trilyon degil 50 trilyon edecekti Fatihin parası

Sigir avcisi
Sigir avcisi
Cevap Ver  Sinan
2 yıl önce

60000 dolar x 100 = 6000000 dolar eder. 50 milyon lira yani

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x