Kripto Para Piyasası Altcoin Sezonunun Eşiğinde mi? • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Altcoin Sezonunun Eşiğinde mi?

Kripto para piyasaları düşüş yaşarken önde gelen bir blockchain araştırmacısı, ufukta başka bir “altcoin sezonunun” olup olmadığını analiz ediyor.

altcoin sezon

Kripto para piyasaları düşüş yaşarken önde gelen bir blockchain araştırmacısı, ufukta başka bir “altcoin sezonunun” olup olmadığını analiz ediyor.

Araştırma blockchain istihbarat firması IntoTheBlock’un başında yer alan Lucas Outumuro tarafından gerçekleştirildi. Outumuro, yakın tarihli bir bültende Ethereum’un (ETH) Bitcoin (BTC) karşısındaki fiyatının 42 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Araştırmacı, Ethereum’un son iki kez yeni yıllık en yüksek seviyelere ulaşmasını, ETH ve daha küçük sermayeli altcoinler için yüksek büyüme dönemlerinin izlediğine dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist durumu şöyle açıkladı:

“ETH/BTC 0,08’in üzerinde tutarsa, kripto piyasalarında daha yüksek risk iştahı ortaya çıkabilir.”


Blockchain araştırmacısı ayrıca son yedi yılda Bitcoin dışı kripto varlıkların tarihsel olarak Aralık ayında BTC için %21 getiriye kıyasla %38 ortalama getiri elde ettiğini belirtiyor.

“Piyasadaki birçok kişi, bu tarihsel emsal nedeniyle yükseliş hareketi bekliyor olabilir ancak dördüncü çeyrekte zaten %30 büyümüş olsa bu zaten fiyatlandırılmış olabilir.”

Araştırmacı, farklı altcoin projelerinin yaygın sektörleri göz önüne alındığında, altcoin sezonunun kendisinin aslında modası geçmiş bir terim olabileceğini öne sürüyor.

“Kripto içindeki farklı sektörler, geçmiş boğa piyasası boyunca kendi eğilimlerini belirledi ve daha uzun zaman dilimlerinde daha düşük korelasyonlara yol açtı. Bu, 2020 yazında DeFi tokenlarıyla, ardından 2021 yazında NFT’lerle ve daha yakın zamanda metaverse ile ilgili tokenlarla belirgin hale geldi. Sonuçta bu, eğer bir ‘alternatif sezon’ gelirse, belirli sektörlere diğerlerinden daha fazla fayda sağlayabileceği anlamına gelebilir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x