Yükleniyor...

Kripto Paralar Ne Durumda? ETH, XRP, ADA Fiyat Analizi

FED Başkanı Jerome Powell, dün ABD Senatosu Bankacılık Komitesi önünde FED’in altı aylık sunumunu gerçekleştirdi.

FED Başkanı Jerome Powell, dün ABD Senatosu Bankacılık Komitesi önünde FED’in altı aylık sunumunu gerçekleştirdi. 

Powell tarafından gerçekleştirilen konuşma şahin olarak yorumlanırken, bu ayki faiz artırımının 50 baz puan şeklinde olabileceğine dair açık kapı bırakıldığı görüşü ağır basmaya başladı. 

Powell’ın açıklamalarının ardından kripto para piyasaları da yatay seyrini düşüş yönlü harekete bıraktı. Bitcoin son 24 saatte %1,96 gerileyerek 22 bin dolar seviyesine çekilirken, altcoin fiyatları da ufak çaplı geri dönüşler yaşadı. Bugün sizlerle birlikte üç büyük altcoin olan Ethereum, Cardano ve Ripple’ın fiyat analizini inceleyeceğiz.

ETH Fiyat Analizi 

Ethereum fiyatı salı günü düşüş eğilimini sürdürdü ve günü %0,26 gerileme yaşayarak 1.562 dolardan kapattı. FED Başkanı Powell’ın ifadeleri ETH fiyatını negatif bölgede bıraktı. Ethereum fiyatı şu sıralar yaşadığı %0,94’lük bir düşüşle 1.555 dolar seviyesinde bulunuyor. Güne yükselişle başlayan Ethereum, 1.562’lik düşük bir seviyeden 1.571 dolara kadar yükselmişti. 

Ethereum fiyatının birinci direnç seviyesi olan 1.585 doları hedeflemesi için 1.561 dolarlık pivottan kaçıması gerekiyor. 1.580 dolara yaşanacak dönüş, yükseliş seansına işaret eder. Uzatılmış bir ralli durumunda, boğalar muhtemelen ikinci direnç seviyesini 1.609 dolar bölgesinden test edecek. Etheruem’un üçüncü direnç bölgesi ise 1.657 dolar seviyesinde yer alıyor. 

1.561 dolarlık pivottan yaşanacak bir düşüş, ilk büyük destek seviyesini 1.537 dolar bölgesinden devreye sokacaktır. Olaya dayalı bir satış baskısı durumunda ise varlığın 1.500 doların altından kaçınması gerekir. 1.513 dolarda yer alan ikinci destek seviyesi olumsuz tarafı sınırlamalı ki varlığın fiyatı daha fazla değer kaybı yaşamasın. Olası bir durumda Ethereum fiyatı ikinci desteğin de altına sarkarsa takip edilecek bir diğer destek seviyesi 1.465 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Birinci direnç seviyesinden yaşanacak bir hareket, boğaların 1.596 ve 1.602 dolar seviyelerine koşmasını sağlar. 50 günlük EMA’da bir hareket yükseliş sinyali gönderirken, 50 günlük EMA’yı yani 1.587 dolar seviyesini geçememek ana destek seviyelerini devre dışı bırakacaktır. 

XRP Fiyat Analizi 

XRP, Powell’ın konuşması sonrası düşüş eğilimi gösteren kripto piyasası trendine karşı çıkarak günü %2,68’lik bir artışla 38 cent seviyesinden tamamladı. 

Şu sıralarda %2,49’luk artışla 37 cent seviyesinden fiyatlanan XRP, güne karışık bir başlangıç yaptı. XRP fiyatının ilk direnç seviyesini 38 centte hedeflemesi için 37 cent pivotundan kaçınması gerekiyor. 38 cente yaşanacak bir dönüş, yükseliş seansına işaret eder. Uzatılmış bir ralli durumunda, XRP muhtemelen ikinci direnç seviyesini 40 cent bölgesinden test edecektir. Varlığın üçüncü direnç bölgesi ise 41 cent civarında yer alıyor. 

Pivottan yaşanacak bir düşüş, ilk destek seviyesini 37 cent bölgesinden devreye sokacaktır. Bununla birlikte olaya dayalı bir satış baskısı durumunda XRP fiyatının 36 cent ve 35 cent’in altından kaçınması gerekir. Eğer XRP bu seviyelerin altına sarkarsa takip edeceğimiz bir sonraki destek seviyesi 34 cent bölgesinde bulunuyor. 

200 günlük EMA’dan yani 38 centten yaşanacak bir XRP kırılması boğaların 40 cente koşması için bir hareketi destekleyecektir. Ancak 200 günlük ve 100 günlük EMA’lardan yani 38 cent ve 37 cent’lik bölgelerden bir düşüş 37 cent seviyesinin altına yaşanacak bir düşüş sinyali verir. 

ADA Fiyat Analizi

Cardano da dün Powell’ın konuşması sonrası fiyatında geri çekilme yaşayan altcoinler arasında yer alıyor. Günü 32 cent seviyesinden kapatan varlık bugüne de yatay bir seyirle başladı. Şu sıralarda %2,34’lük gerileme ile 32 cent seviyesinden fiyatlanan ADA için takip edilecek direnç seviyeleri 34 cent ve 39 cent bölgelerinde bulunuyor. ADA fiyatının 32 cent bölgesinin altından kaçınması gerekiyor. Eğer varlık 32 cent seviyesinin altına inerse takip edeceğimiz ilk destek noktası 30 cent civarında bulunuyor. ADA fiyatı o destek noktasına da tutunamadığı takdirde takip edilecek bir diğer destek noktası 29 centte yer alıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner