Yükleniyor...

Kripto paralarda bugün: Hangi gelişmeler öne çıktı?

Kripto borsası Binance'te son altı ayda listelenen token'ların yüzde 80'inden fazlası liste fiyatlarına göre değer kaybetti.

kripto bitcoin

Kripto borsası Binance‘te son altı ayda listelenen token’ların yüzde 80’inden fazlası liste fiyatlarına göre değer kaybetti. Solana‘daki memecoin üretme platformu Pump.fun, eski bir çalışanın söylediğine göre. Bu arada ABD Senatosu, SEC‘i bankaları etkileyen bir kripto kuralını tersine çevirmeye çağıran bir kararı kabul etti.

bitcoin halving tahmin

Kripto paralarda kan kaybı!

Kripto ve makro araştırmacısı Flow, Binance’te son 6 ayın tüm yeni listelemelerine bakıldığında, token’ların yüzde 80’inden fazlasının listelenme tarihine göre düştüğünü kaydetti. Analiz edilen 31 token’dan yalnızca beşi değer kazandı; bunlar arasında Meme (MEME), Ordi tokeni (ORDI), Solana merkezli Jupiter (JUP) ve Jito (JTO) ile Dogwifhat (WIF) yer alıyor.

resim 22

Solana ekosisteminde memecoin skandalı!

Memecoin oluşturma aracı Pump.fun, eski bir çalışanın “ayrıcalıklı konumunu” kullanarak şirketi 1,9 milyon dolar dolandırdığını iddia etti.

Pump.fun’un tahvil eğrisi sözleşmelerinde tutulan toplam 45 milyon dolardan yaklaşık 1,9 milyon dolar çalındı ​​ve bu da işlemlerin geçici olarak duraklatılmasına neden oldu. Pump.fun daha önceki bir X gönderisinde kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptığını belirtmişti. Eski çalışanın ismi belirtilmedi.

İstismarcı olduğu iddia edilen kişi, Solana (SOL) ödünç almak için Raydium üzerinden flaş krediler kullandı, daha sonra “mümkün olduğu kadar çok para satın aldı” ve ilgili tahvil eğrilerinde yüzde 100’e ulaştıklarında, istismarcı tahvil eğrisi likiditesine erişip geri ödeyebildi.

MicroStrategy hacker x

ABD’nin kararı ortalığı karıştırdı!

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, SEC’i dijital varlık şirketleriyle iş yapan finansal kurumları etkileyen bir kuralı tersine çevirmeye çağıran ortak bir kararı kabul etti. 16 Mayıs’ta yapılan oylamada Senatörler, bankaların müşterilerin kripto bakiyelerini bilançolarında tutmasını gerektiren Komisyon’un 121 Sayılı Personel Muhasebe Bülteni’ni geçersiz kılan bir kararı kabul etti. 

Kripto odaklı bir savunuculuk grubu olan Blockchain Association, oylamanın “siyasi ayrım karşısında Kongre’nin her iki meclisinin de bu kuralı açıkça onaylamadığına dair güçlü bir sinyal gönderdiğini” söyledi.

Kararın geçmesine rağmen Başkan Joe Biden daha önce “kripto varlık piyasalarındaki yatırımcıları korumak ve daha geniş finansal sistemi korumak” için tasarıyı veto etme niyetinde olduğunu belirtmişti.

Blockchain Derneği şöyle devam etti: “Amerikan halkının yasama süreci aracılığıyla ağırlığını koymasıyla SAB 121 CRA artık Başkan Biden’ın masasına gidiyor. Başkanın veto tehdidi, oy veren halk arasında artan bir farkındalığın olduğu gerçeğini inkar ediyor.”

sec kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner