Yükleniyor...

Kripto paralarda Mt.Gox krizi: Bitcoin korkutuyor!

CoinMarketCap'e göre Bitcoin, Mt.

kripto mtgox bitcoin

CoinMarketCap’e göre Bitcoin, Mt. Gox’un yarattığı gerilim ile birlikte Perşembe günü 58 bin doların altına sarktı.

Bitcoin (BTC), piyasanın toparlanması beklentilerine rağmen son 24 saatte yüzde 3,38 düşerek Mayıs başından bu yana en düşük seviyeye geldi.

Avustralya BTC Markets borsasında kripto analisti olan Rachael Lucas, “60.000 dolar direncinin altına düşmek, birçok yatırımcı için psikolojik bir bariyer oluşturduğu için önemlidir” dedi ve ekledi: “Bitcoin bu seviyenin altında kalırsa, kısa vadede artan bir volatilite görebiliriz.”

bitcoin btc dusus korku

Mt. Gox’un alacaklılarına Temmuz ayından itibaren yaklaşık 9 milyar dolar değerinde 142.000 BTC ödemesine vurgu yapa Lucas, söz konusu gelişmenin Bitcoin fiyatında bir süre baskı yaratacağını düşünüyor.

Yatırımcıların ABD enflasyonu ve faiz oranlarıyla ilgili belirsizliği de kripto para fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. ABD Merkez Başkanı Jerome Powell yakın zamanda enflasyonu kontrol altına almak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi, ancak önemli miktarda ilerleme kaydedildiğini kabul etti. 

Yatırımcılar bu yıl iki veya daha fazla faiz oranı indirimi beklerken, Fed bu yılın geri kalanında borçlanma maliyetlerinde yalnızca bir indirim düşündüğünü söyledi. BTC Markets’tan Lucas, “Bu, yatırımcıların riskten kaçınmasına zemin hazırladı” diye konuştu.

QCP Capital ve Coinbase analistleri daha önce Temmuz ayında Bitcoin’in toparlanabileceğini belirterek, tarihsel olarak deneyimlediği olumlu mevsimselliğe işaret etmişti. Kripto yatırımcıları ise BTC’nin Temmuz ayını nasıl kapatacağını merakla bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner