Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) kritik saatler: ETF’lerden darbe üstüne darbe

ABD'deki spot BTC borsa yatırım fonları Çarşamba günü toplam günlük net çıkışları 20,45 milyon dolar olarak gördü.

bitcoin tasfiye2

ABD’deki spot BTC borsa yatırım fonları Çarşamba günü toplam günlük net çıkışları 20,45 milyon dolar olarak gördü.

Çarşamba günü sadece iki fon net akış gördü, geri kalanı sıfır akış kaydetti. SoSoValue verilerine göre Grayscale’in GBTC’si günlük 26,99 milyon dolarlık net çıkış bildirdi, buna karşılık Fidelity’nin FBTC’sinden gelen 6,55 milyon dolarlık net giriş geldi . BlackRock’ın IBIT’i de dahil olmak üzere diğer dokuz ETF sıfır akış kaydetti.

bitcoin dikkat btc

Spot BTC ETF’lerinde net çıkış serisi

11 BTC fonunun Çarşamba günü işlem hacmi yaklaşık 800 milyon dolardı, bu Salı günkü 995 milyon dolarlık hacimden daha düşüktü. Spot Bitcoin ETF’lerinin son işlem hacmi, günlük yaklaşık sekiz ila 10 milyar dolarlık bir hacim gördükleri Mart ayından daha düşük olarak kayıtlara geçti. ETF’ler Ocak ayındaki kuruluşlarından bu yana toplam 14,62 milyar dolarlık net giriş biriktirdiler.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’e göre, BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 3 düşerek 58.903 dolara gerilerken, tüm kripto para piyasası yüzde 3,5 değer kaybetti.

Bu arada, ABD ihraççıları hala ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan spot Ethereum ETF’leri için nihai yeşil ışığı bekliyor. SEC, 23 Mayıs’ta sekiz spot Ethereum ETF’si için 19b-4 formlarını onayladı ve ihraççılar, inceleme için düzeltilmiş S-1 kayıtları sundular.

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, X hakkında yaptığı açıklamada, spot Ether fonlarının önümüzdeki hafta sonu veya 15 Temmuz haftasında listelenebileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner