Yükleniyor...

Twitter kurucusundan çarpıcı Bitcoin (BTC) tahmini!

Twitter'ın kurucu ortağı ve Bitcoin maksimalisti Jack Dorsey, lider kripto para biriminin dünyayı değiştirmeye hazır olduğuna inanıyor.

btc bitcoin kripto jack dorsey

Twitter’ın kurucu ortağı ve Bitcoin maksimalisti Jack Dorsey, lider kripto para biriminin dünyayı değiştirmeye hazır olduğuna inanıyor. Bu değişimin ise birkaç yıl içinde gerçekleşeceğini düşünüyor. 

Geçtiğimiz hafta İtalya’da düzenlenen özel bir toplantıda konuşan Dorsey, Bitcoin‘in Batı’da yakın zamanda daha değerli hale geleceğini ifade etti. Dorsey, “Teknoloji ve Özgürlük” başlıklı konuşmasında “Biraz zaman alacak” dedi. “10 yıl değil, 15 olabilir. İnsanlar yavaş yavaş bu sistemin değerini ve neden bu kadar güçlü olduğunu görüyor.” şeklinde ifadelerine ekleme yaptı.

Bitcoin’in bir gün ABD dolarının yerini alabileceğini belirten Jack Dorsey, kripto endüstrisine yönelik dikkat çeken ifadelerde bulundu.

bitcoin btc dolar

Bitcoin maksimalisti, doların tahtını kaybedeceğini düşünüyor

Dorsey, Bitcoin’in yalnızca Küresel Güney’de değil her yerde işlemleri tamamlamak için başvurulan bir araç haline geldiğinde, doları tahtından indirerek Dünya’nın bir sonraki küresel ödeme yöntemi olabileceğini söyledi.

Dorsey, Satoshi Nakamoto tişörtü ve altın zincir takarken, “Potansiyel olarak… her şeye hükmeden ABD dolarını tamamlayabilir veya onun yerini alabilir” dedi . Aynı zamanda finansal teknoloji firması Block’u kuran teknoloji girişimcisi, küresel ekonominin hem ABD dolarına hem de Çin yuanına olan mevcut bağımlılığından kurtulmasının kendisi için önemli olduğunu vurguladı.

Dorsey, her iki hükümet tarafından çıkarılan para birimi için “Bunlar paranızın değerini kontrol eden iki varlıktır ve siz onları seçmiyorsunuz,” dedi. “Oysa [Bitcoin ile] çok daha fazla kontrole ve çok daha fazla serbest temsilciliğe sahipsiniz.” şeklinde ifadelerine ekleme yaptı.

Dorsey uzun zamandır Bitcoin’in en önde gelen savunucularından biri olmuştur. Mayıs ayında, BTC’nin fiyatının on yılın sonunda 1 milyon doları geçeceğini öngörmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner