Yükleniyor...

Uzmanlar ETH’yi önde görüyor: Altcoin rallisi geliyor mu?

K33 Research analistleri, spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) piyasaya sürülmesiyle altcoin piyasasının BTC'ye karşı güçleneceğini düşünüyor.

ETH boğa koşusu

K33 Research analistleri, spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesiyle altcoin piyasasının BTC’ye karşı güçleneceğini düşünüyor.

K33 analistleri Vetle Lunde ve David Zimmerman 2 Temmuz’daki bir raporda, 8 Temmuz’da piyasaya sürülmesi beklenen ETF’lerin Ethereum fiyatı için bir kritik olduğunu belirtti. Ayrıca analistler, Bitcoin’in bu haftadan itibaren 8,5 milyar dolar değerindeki Mt. Gox iadeleri nedeniyle satış baskısı yaşayabileceğini söyledi.

ethereum eth altcoin

Ethereum, Bitcoin’i sollayabilir: Altcoin’ler için umutlandırdı

Ethereum, bir yıldan uzun bir süredir Bitcoin’e kıyasla zayıf performans sergiledi. Spot BTC ETF’lerinde bu sene 14 milyar doların üzerinde akış görüldü. Lunde ve Zimmerman, ETH’nin ETF’lerin piyasaya sürülmesinden sonra düşüşe geçebileceğini söyledi. Uzmanlar, daha sonra ise Bitcoin’de olduğu gibi, spot fonlara girişlerin altcoin piyasasını yukarı taşıyabileceğini belirtti.

Lunde, “ETH/BTC paritesini sabırlı yatırımcılar için kesinlikle bir fırsat olarak görüyorum” dedi.

Analistler, piyasanın beklentilere ayak uydurmadığını ifade ederek, Ether vadeli işlemlerinin Bitcoin’den daha zayıf olduğunu ve ETH/BTC paritesinin 0,055’te seyrettiğini bildirdi. ETH, Bitcoin karşısında son bir yıldır aydır istikrarlı biçimde değer kaybediyor. ETH/BTC paritesi 24 Mayıs’ta 0,045 seviyesine kadar geriledi. 

TradingView verilerine göre, SEC’in Ether ETF’lerini onaylamasının ardından parite bir miktar toparlandı. Toparlanmaya rağmen, Lunde ve Zimmerman, Ether açık faizinin düşük olduğunu ve birçok yatırımcının şu sıralarda daha az işlem açtığını belirtti. BTC’nin ATH yaptığı Mart ayından bu yana kripto yatırımcısındaki gergin bekleyiş sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner