Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) büyük mücadele: Ayılar önde götürüyor!

Önemli bir destek seviyesinin Ekim 2023'ten bu yana yeniden test edilmesiyle Bitcoin (BTC) 4 Temmuz'da yüzde 2'den fazla düşüş yaşadı.

kripto bitcoin ayı etf

Önemli bir destek seviyesinin Ekim 2023’ten bu yana yeniden test edilmesiyle Bitcoin (BTC) 4 Temmuz’da yüzde 2’den fazla düşüş yaşadı. Edwards, on-chain analitik şirketi Glassnode’un verileriyle Bitcoin’in yıl boyunca önemli bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldığını ortaya koydu.

bitcoin analist grafik

Ünlü analistten Bitcoin yorumu

Piyasa verilerine göre BTC son günlük kapanışın ardından 57.885 dolara geriledi. Mt. Gox’un yarattığı korku ve spot piyasalardan gelen satışlar Bitcoin boğalarını adeta sarstı.

CoinGlass’tan alınan verilere göre, 24 saatlik Bitcoin long likidasyonları 230 milyon dolar seviyesinde. Son fiyat hareketini değerlendiren popüler trader Skew, BTC/USD’nin 10 ay içinde ilk kez 200 günlük hareketli ortalamasını (MA) geçtiğini belirtti.

Skew, X’teki bir yazısının bir bölümünde şu sözleri söyledi:

“63,8 bin dolar civarından satış gelmesi, ivmeyi terse çevirerek büyük bir düşüşe yol açtı. Yatırımcıların iştahlanmasını ve yükseliş yönkü dönüş görmemiz gerekiyor. Aksi takdirde volatilite ve momentum aşağı yönde artar.”

Spot BTC ETF’lerinde kötü gidişat

Bitcoin ve dijital varlık fonu Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, son düşüşü etkileyen net faktörleri değerlendirdi.

Edwards, on-chain analitik şirketi Glassnode’un verileriyle birlikte Bitcoin’in yıl boyunca önemli bir satış baskısı gördüğünü savundu. Ocak ayında piyasaya sürülen Amerika Birleşik Devletleri spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) bu düşüşü absorbe edememişti.

Edwards, takipçilerine “İşte bu yüzden net bir yükseliş göremedim. Saylor, Michael Dell, ETF’ler. Bunların hepsi boşa çıktı” dedi.

Bir süredir düşüş eğiliminde olan BTC, spot ETF’ler, Alman hükümeti ve Mt. Gox gündemiyle büyük bir yara aldı. Kripto yatırımcılarının çoğunluğu altcoin’lere ağırlık verdiğinden yaşanan kayıplar haliyle de fazla oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner