Yükleniyor...

Kris Marszalek Kimdir?

Kris Marszalek kripto para platformu crypto.

kris marszalek

Kris Marszalek kripto para platformu crypto.com’un CEO’sudur. Aslen Polonyalı olan Marszalek, şu anda Hong Kong’da yaşamaktadır ve e-ticaret çözümlerinden mobil uygulama geliştirmeye kadar pek çok farklı girişimde yönetici rolü üstlenmiştir.

Kris Marszalek Hayatı

Kris Marszalek, popüler kripto platfromu crypto.com’un CEO’sudur. Pek çok dijital oluşumun başında görülen Marszalek aslen Polonyalıdır. Şu anda Hong Kong’da yaşayan ünlü girişimci, milyonlarca dolar gelir elde eden şirketler kurmuştur. Kris Marszalek, 1998-2001 yılları arasında Poznań Adam Mickiewicz Üniversitesi’nde eğitim gördü. Marszalek, buradan lisans derecesiyle mezun oldu. Marszalek’in eğitim hayatı ile ilgili başka bir bilgi bulunmuyor.

Marszalek, kripto para dünyasında etkili iş insanlarından biridir. Öyle ki serveti geçen yıl 150 milyon dolar olarak tahmin ediliyordu. 2016 yılında kripto ödeme şirketi Monaco’yu kuran Marszalek, kullanıcılara hem varlıkları hem de verileri üzerinde kontrol sağlayan ilk blokzincir tabanlı banka kartlarından birini geliştirdi. Monaco, dünyanın kripto para birimlerine geçişini teşvik etmek ve hızlandırmak amacıyla 2018 yılında crypto.com olarak yeniden markalaştı.

Marszalek, kripto para sektörüne adım atmadan önce Hong Kong merkezli mobil uygulama Yiyi ve e-ticaret şirketi Beecrazy’yi kurdu. Beecrazy, daha sonra iBuy Group tarafından satın alındı ve yeniden markalaşma kapsamında adı Ensogo olarak değiştirildi. Marszalek, şirketin operasyon direktörü olarak görev yürüttü.

kris marszalek

Crypto.com Borsası Nasıl Çalışır?

Borsa, alıcıların ve satıcıların varlıkları belirli fiyatlarla takas etmek için bir araya geldiği bir pazar yeridir. Piyasa katılımcılarının, kendileriyle ticaret yapmak isteyen bir alıcı veya satıcı aramak zorunda kalmadan işlem yaptıkları bir platform olarak var olur. Crypto.com borsasında kripto para birimleri, sabit paralar veya diğer kripto para birimleri için alınıp satılabilir.

Çok sayıda kullanıcı tek bir yerde toplandığından, genellikle daha fazla likiditeye ve teorik olarak daha rekabetçi fiyatlara izin verdiğinden, bir borsa yoluyla alım satım yapmak kullanıcılar için tercih sebebi haline gelmiştir.

Crypto.com borsası, kullanıcılara pazar lideri ücretlerle 200’den fazla farklı kripto para biriminde işlem yapma olanağı ve Crypto.com’un yerel token’ı Cronos’u (CRO) stake edenler için indirimler sunar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner