Tron Kurucusu Justin Sun, DTÖ Grenada Büyükelçisi Oldu • Coinkolik
Yükleniyor...

Tron Kurucusu Justin Sun, DTÖ Grenada Büyükelçisi Oldu

Tron kurucusu Justin Sun, Latin Amerika ülkelerinde kriptonun benimsenmesine odaklanmak için Dünya Ticaret Örgütü'nün (WTO) yeni tam zamanlı büyükelçisi olarak Grenada hükümetine katılıyor.

kurucu justin sun trondan ayriliyor

Tron kurucusu Justin Sun, Latin Amerika ülkelerinde kriptonun benimsenmesine odaklanmak için Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) yeni tam zamanlı büyükelçisi olarak Grenada hükümetine katılıyor.

Tron’un kurucusu ve kripto topluluğunun önde gelen figürlerinden Justin Sun, Cuma günü yaptığı açıklamada Tron’u TRON token sahiplerine bıraktığını söyledi. CoinDesk’e verdiği bir röportajda, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi yapma başarısına tanık olduktan sonra, Latin Amerika ülkelerinde kripto benimsenmesine odaklanmak için hareket edeceğini söyledi. Sun resmi Twitter hesabı üzerinden gelen tebriklere karşılık verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer taraftan Sun, basında çıkan “ayrılıyor” şeklindeki karmaşaya da açıklama getirdi. Tron’dan tamamen çekilmediğini ama aktif bir katılım da sağlayamayacağını söyledi:

Kariyer planında Sun, Tron üzerindeki gücünün en azından bir kısmını vermeyi ve Grenada gibi ülkelerde blokzinciri ve kripto benimsenmesine yönelik çalışmalara yer verdiğini açıkladı. Sun konu hakkında şunları söyledi:

“Gelecekteki kariyerim blokzinciri teknolojisinin ulus-devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına odaklanacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x