Yükleniyor...

Hoffman (LinkedIn Kurucu Ortağı): “Bitcoin inanılmaz bir sistem.”

LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman, geçtiğimiz günlerde Xapo'ya yaptığı yatırım ile karşımıza çıkmıştı.

LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman, geçtiğimiz günlerde Xapo’ya yaptığı yatırım ile karşımıza çıkmıştı. Facebook’un erken yatırımcısı ve Greylock Partners’ın ortağı olan Reid Hoffman, CNBC’de verdiği röportajda Bitcoin ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Röportajda giyilebilir teknolojiler ve “şeylerin interneti” konularına değinen Hoffman, aynı zamanda bir süredir de Bitcoin’i takip ettiğini ve yatırımı bulunduğunu da belirtti. Ancak Hoffman’ın Bitcoin’deki stratejisi uzun vadeli. Hoffman’ın Bitcoin ile ilgili düşüncesi ise şu şekilde:

“Bence Bitcoin inanılmaz bir sistem. Tüm dünyayı kaplayan bir dağıtık muhasebe defteri. Bitcoin tüm dünya için bir para olabilir, ancak Bitcoin başka şeyler de yaratabilir.”

Bitcoin’e hâlâ çok risk taşıdığını belirten Hoffman, spekülasyonların ve dalgalı kurun yatırımcılara çok para kaybettirebileceğinden de söz etti. Röportajın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Öne çıkarılan görsel, wired.co.uk’tan alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner