Yükleniyor...

Max Keiser: “DeFi’ler Bitconnect Dolandırıcılığına Çok Benziyor”

Max Keiser mevcut DeFi tokenlerinin çoğunun, meşhur BitConnect kripto para dolandırıcılığı projesinden pek farklı olmadığını söyledi.

bitconnect 1

Max Keiser mevcut DeFi tokenlerinin çoğunun, meşhur BitConnect kripto para dolandırıcılığı projesinden pek farklı olmadığını söyledi.

Merkezi olmayan finans (DeFi) fintech alanında, geleneksel ürünleri aracı olmadan çalışan güvenilir ve şeffaf protokollere dönüştürmek için merkezi olmayan ağları kullanmaktadır. DeFi uygulamalarının kapsamı geniştir, kripto para ticaretinden kredilendirmelere hatta haber bültenlerine kadar uzanır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu uygulamalar, piyasaya enjekte edilen Ethereum tabanlı tokenler sunar. Kullanıcılar birçok finansal DeFi uygulamasında ETH’lerini kilitliyor. Hareketin devrimci olduğuna inanılıyor ve ETH fiyatına, özellikle yakın gelecekte (Ethereum 2.0’ın yaklaşan lansmanı ile birlikte) yardımcı olması bekleniyor.

Anti-DeFi Görüşleri

Max Keiser, yükseliş tahmini ile Bitcoin’in 400.000 dolara kadar çıkacağını söyleyerek tüm dikkatleri üzerine çeken, tanınmış bir Bitcoin maksimalistidir. Keiser gelecekte lider kripto paranın küresel finansal sistemde önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

Max Keiser ayrıca, DeFi olan Compound (COMP) tokeninin ani yüzde kırk düşüşünü de yorumladı. Keizer, bu madalyonun ve diğer altcoinlerin amacının BTC’yi yatırımcıların cebinden çıkarmak olduğunu belirtti.

Compound kurucusu Robert Leshner’e göre, DeFi henüz ana akım haline gelmeye hazır değil. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’de, kripto para kullanıcılarını DeFi projelerinin güvenli bir yatırım seçeneği olarak kabul edilemeyeceği konusunda uyardı.