Yükleniyor...

Mayıs ayı hareketli geçecek: Öne çıkan kripto projeleri neler?

Mayıs ayında kripto para piyasası yatırımcılara şimdilik bekleneni vermese de çeşitli etkinlikler bakmından hızlı bir ay bizleri bekliyor.

kripto para agları

Mayıs ayında kripto para piyasası yatırımcılara şimdilik bekleneni vermese de çeşitli etkinlikler bakmından hızlı bir ay bizleri bekliyor. Yaz arefesinde bir çok kripto projesi, token oluşturma (TGE) ve Point Farming Ongoing gibi etkinliklerle karşımıza çıkacak.

Bu yazımızda, Mayıs’ta çeşitli etkinlik ve olaylara sahne olacak kripto girişimleri ve platformlara göz atacağız.


ZkSync

Ethereum ağının yüksek işlem ücreti ve ölçeklenebilirlik sorununa çözüm getiren blokzincir projesi ZkSync, söylentilere göre Mayıs ayında kendi tokenini oluşturacak.

CoinKritik’in paylaşımına göre ZkSync’in henüz isminin belli olmayan tokeni ilksel olarak 5 dolar değere sahip olacak.

“ZkSync tokeninin fiyatı 5 dolar görünüyor. Satorifinance’te ZkSync tokenini seçip detaylar kısmına tıkladığınızda ilksel fiyatına 5 dolar fiyat biçildiğini görüyoruz.”


Blast

Ethereum ekosistemine yönelik bir başka katman-2 oluşumu olan Blast, ETH ve stablecoin sahiplerine otomatik faiz geliri elde etme imkanı veriyor.

Blast, ortaya atılan iddialara göre Mayıs ayında kendi tokenini başlatacak. Luga Community yöneticisi olduğunu iddia eden anonim bir isme göre Blast ekosistemi günlük hacim bakımından 100 milyon dolara ulaştı.


Avail

Polygon Avail, veri kullanılabilirliği katmanı olarak işlev gören, dApp geliştiricilerine ve farklı ağlara ölçeklenebilirlik ve güvenlik sağlamak amacıyla tasarlanmış modüler bir blokzincir projesidir.

Geçtiğimiz günlerde airdrop etkinliğini tamamlayan proje, Mayıs ayında iddialara göre kendi mainnetini (ana ağ) oluşturacak.

Ekip, airdrop tahsisi için ikinci aşamayı geçtiğimiz gün başlattı.


Io.net

Solana tabanlı DePIN projesi Io.net, geçmiş fonlama turlarında 30 milyon dolara yakın yatırım alarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Kripto dünyasında dolanan söylentilere göre kendi coinini Mayıs ayında tanıtacak.

Ekip, bugün IO Cloud adlı yeni ekosistemini X hesabı üzerinden duyurdu. Görselde, bir coin kısmının da yer aldığı görülüyor.


Notcoin

Önde gelen mesajlaşma uygulamalarından Telegram’da yer alan Notcoin, bir tıkla-kazan oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Proje, 1 ayda 4 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Bybit borsasında Notcoin yatırma işlemlerinin geçtiğimiz gün açılması, toplulukta büyük heyecan yarattı.


Karak

Karak Network, Ethereum ve diğer Layer 2 çözümlerini entegre eden bir blockchain platformu olarak, geliştiricilere hem yenilikçi hem de güvenli uygulamalar oluşturma imkanı sunuyor. Bu yaklaşım, genellikle blockchain dünyasında sıklıkla karşılaşılan ölçeklenebilirlik ve güvenlik arasındaki zorlukları aşmayı amaçlıyor.

karak network

Restaking protokolü, iddialara göre bol bol ödüllerin dağıtılacağı bir Point Farming Ongoing etkinliği düzenleyecek.


Persona

Persona NFT, Binance Labs tarafından bir web3 oyun ekosistemi olmak için yatırım yapılan anime karakterleri temalı bir NFT koleksiyonudur.

Persona NFT’lerinin sahipleri oyunda eşyalar, coin’ler, puanlar ve Persona ekosisteminin geliştirilmesine katılım gibi çeşitli avantajlar ve ödüller elde edecek.

Sosyal medya konuşulanlara göre söz konusu etkinlikler Mayıs ayında hız kazanacak.

Ekip, resmi X hesabından 6 Mayıs’ta “küçük güncellemeler için beklemede olun” paylaşımı yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner