Yükleniyor...

Bitcoin bile engel olamadı: Bu 5 altcoin piyasayı sallayabilir!

Bitcoin'in (BTC) kısa bir sürede yüzde 7 değer kaybetmesine rağmen hangi altcoin'ler güçlü duruşuyla umut verdi?

boga 9mayıs

Bitcoin’in (BTC) kısa bir sürede yüzde 7 değer kaybetmesine rağmen hangi altcoin’ler güçlü duruşuyla umut verdi?

65.500 dolara ulaştıktan sonra düşüş yönlü hareketine başlayan Bitcoin kısa sürede 60.900 doları test etti. Bu seviyeden tepki alsa bile henüz güven vermeyen kripto paraların amirali altcoin’lerdeki satışları artırdı. Ancak bazı altcoin’ler BTC’ye boyun eğmeyerek yükseliş ivmesi yakaladı. Peki hangi altcoin’ler yukarı yönlü hareket etti?

sol avax tia yükseliş

1- Kaspa (KAS)

2023’ün son çeyreğinde patlama yaparak adından söz ettiren KAS, 2024 yılına da iyi bir giriş yapmıştı. Fakat bir süre sonra düzeltme yaşayan popüler altcoin, ekosistemin ve yatırımcıların beklentilerini tam olarak verememişti. Şimdilerdeyse tekrar gaza basan KAS son 24 saatteki yüzde 10’luk yükselişiyle zirveye taht kurdu.

kaspa kas

2- Akash Network (AKT)

Bulut hizmet sağlayıcısı kategorisinin lider altcoin’i AKT son 24 saatte yüzde 8,90’lık bir performans ortaya koydu. Yeni bir trendin sinyallerini veren AKT son günlerde bu listede sık sık yer alıyor. Paritedeki yükseliş ivmesinin devam etmesi halinde AKT yeni bir furyayı ateşleyebilir.

akt altcoin 9mayis

3- THORChain (RUNE)

Bir türlü istikrarlı bir fiyat yapısı çizemeyen RUNE son 24 saatte yüzde 8,30 artış kaydetti. Ekosistemli projelerin kayda değer isimlerinden RUNE, BTC’ye rağmen yükselişe geçerek güven tazeledi. RUNE yatırımcıları bundan sonraki fiyat hareketlerini merakla takip ediyor.

rune altcoin

4- Pepe (PEPE)

Memecoin furyasında Dogecoin’in tahtına göz diken PEPE son 24 saatteki yüzde 5,80’lik yükselişiyle dikkat çekti. Diğer memecoin’lere kıyasla daha net bir fiyat yapısı çizen popüler altcoin hem parite hem de memecoin trendi açısından güçlü bir duruş sergiledi.

pepe altcoin 9mayis

5- Render (RNDR)

Yapay zeka kategorisinin açık ara en iyi giden projelerinden RNDR son 24 saatte yüzde 5,70’lik bir artışa imza attı. Sadece kripto değil hisse senedi piyasalarında da ön plana çıkan yapay zeka, RNDR’ye olan talebi iyice artırdı. Son günlerin en çok yükselen altcoin’lerinden RNDR bu listedeki yerini sağlama almaya çalışıyor.

rndr altcoin 9mayis

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner