Yükleniyor...

Bu 5 altcoin’de işler tersine döndü: Düşüş derinleşebilir!

Birkaç gündür düşüş eğilimindeki Bitcoin (BTC) altcoin piyasasını yıkıp geçti.

kripto ayı dusen coin'ler

Birkaç gündür düşüş eğilimindeki Bitcoin (BTC) altcoin piyasasını yıkıp geçti.

Halving‘in bitmesinden bu yana güçlü bir duruş sergileyemeyen Bitcoin, altcoin’leri diken üstünde tutmaya devam ediyor. 60.900 – 63.000 dolar aralığında gidip gelen BTC özellikle de bazı projelerde satış yönlü işlemleri tetikledi. Peki son 24 saatteki düşüşleriyle piyasaya hangi altcoin’ler damga vurdu?

altlayer düşüş grafik

1- Sui (SUI)

2024’e bomba gibi bir giriş yapan SUI daha sonrasında bu etkiyi kaybetmişti. Trendlerin değişimi ve BTC’nin yönünü aşağı çevirmesiyle düşüşe geçen popüler altcoin, son 24 saatte yüzde 6,50 değer kaybederek listenin ilk sırasında yer aldı. Yatırımcısı ve eksosistemi, SUI’deki gidişatı şaşkın bir şekilde takip ediyor.

sui altcoin

2- Worldcoin (WLD)

Yapay zeka denildiğinde akla gelen ilk altcoin’lerden WLD son 24 saatte yüzde 5,80 düşüş yaşadı. Yapay zeka trendini fırsat bilerek zaman zaman çıkışlar yapan WLD bu gelişmeyle endişe yaratmaya başladı. Şu an için 5,50 dolardan alıcı bulan WLD bu seviyeyi destek olarak koruyamadığı takdirde daha büyük satışlar görebilir.

WLD 9mayis

3- Bittensor (TAO)

Yapay zeka kategorisinin bir diğer popüler ismi TAO son 24 saatte yüzde 5,50 değer kaybı yaşadı. Yüksek piyasa değeri ve gelişmiş teknolojisiyle adından sık sık söz ettiren altcoin, söz konusu fiyat hamlesiyle pek çok kripto yatırımcısını tedirgin etti.

TAO altcoin 9mayis

4- Lido DAO (LDO)

Ethereum‘a (ETH) korele bir şekilde fiyat yapısı çizen LDO bu sefer ayrışarak dikkatleri çekti. BTC düşüşüyle yüzde 5,30 geri çekilen altcoin, listeye dördüncü sıradan dahil oldu. ETH’nin toparlaması halinde LDO’da volatil fiyat hareketleri başlayacak gibi duruyor.

LDO altcoin 9mayis

5- SingularityNET (AGIX)

Yapay zeka alanının öne çıkan altcoin’lerinden AGIX son 24 saatte yüzde 4,60 düşüş kaydetti. Bu düşüşüyle beraber listenin beşinci sırasına oturan AGIX, yatırımcı kitlesini hüsrana uğrattı. Yapay zeka trendine gösterilen talep AGIX’in fiyat hareketlerinde belirleyici olacaktır.

AGIX altcoin 9mayis

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner