Yükleniyor...

MELOS Coin Nedir? Melos Studio (MELOS) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Müzik, hepimizi birbirine bağlayan evrensel dildir.

melos .

Müzik, hepimizi birbirine bağlayan evrensel dildir. Bununla birlikte, son zamanlarda, müzik endüstrisindeki davaların daha yaygın hale gelmesiyle birlikte korsanlık sorunları yaygınlaşıyor. Neyse ki, her şey kaybolmadı. Bu sorun, müzik blok zinciri platformu Melos Studio’nun ortaya çıkmasıyla iyi bir şekilde çözülebilir.

Melos Studio, müzikten ilham alınan anları yakalamak için BNB Smart Chain teknolojisini kullanır. Ortaklık için bir yol oluşturan ve müzisyenler ile diğer müzik yaratıcıları arasında etkileşimi sağlayan birleşik bir merkezi olmayan meta ve müzik Web 3.0 platformu kullanarak çalışır. Kullanıcı dostu arayüzü, hemen hemen herkesin bir dizi ücretsiz ve kullanımı kolay araçla kendi müziğini oluşturmasına olanak tanır. Ortaya çıkan içerik daha sonra NFT olarak basılır ve NFT pazarında satış için yüklenir.

Melos, müzik NFT’lerinin satışını sağlamanın yanı sıra, NFT stake etme ve NFT işlem madenciliği gibi ek özellikleri de benimsiyor. Bu platformla ilgili benzersiz bir özellik, basılmış NFT’lerin blok zincirinde kalıcı olarak saklanması ve herhangi bir zamanda erişilebilir olmasıdır. Melos Studio’nun amacı, hiçbir müziğin kaybolmamasını sağlamaktır; hem şimdiki hem de gelecek nesillerin zevk alması için parçaların orijinalliğinin korunması.


Melos Studio (MELOS) Nedir?

Yenilikçi, merkezi olmayan bir müzik NFT pazarı olan Melos Studio, 2020’de Tayvan’da kuruldu. Sanatçıların, müzisyenlerin ve hatta içerik oluşturucuların yeteneklerini hayranlardan ve kullanıcılardan oluşan bir topluluğa sergilemelerini sağlayan benzersiz bir platformdur.

Melos platformu, yaratıcılar, sanatçılar ve müzisyenler (ve onların hayranları/destekçileri) için bir yakınlaşma noktası işlevi görür. Melos Studio’nun ekosistemi, içerik oluşturucuların eserleri satıldıktan sonra para kazanmalarına olanak tanır. Ekosistemi FLOW, ETH ve BNB blok zincirlerinde çalışır.

Melos Studio, müzik endüstrisine kaliteli hizmetler sunmaya ve müzik NFT’lerinin kullanımını ve değerini daha yüksek seviyelere çıkarmaya kendini adamıştır.

Bu yazı itibariyle Melos platformunda 800.000’den fazla kayıtlı kullanıcı var. Bu yılın Mart ayında stüdyo, içerik keşfine odaklanan bir Web 3.0 mekanizması başlatmayı planladığını duyurdu.

MELOS Coin Nedir?

MELOS, Melos Studio platformunun resmi (veya yerel) tokenıdır. Hem bir DAO hem de yardımcı program tokenı olan bu tokenın birkaç kullanım durumu vardır. Örneğin, hayranlar en sevdikleri sanatçılara bahşiş vermek ve platformdaki özel ayrıcalıklara (örneğin, müzik NFT’leri ) erişim elde etmek için MELOS tokenını kullanabilirler. Bu token ayrıca yeni bir stüdyo açmak için gereken fonları oluşturmak için de kullanılabilir. NFT’lerin yayınlanmasından elde edilen gelir, MELOS biçiminde paylaşılır ve her bir ortak çalışana dağıtılır.

Devam eden Web 3.0 içerik oluşturma pazaryeri ekonomisi, yakın gelecekte MELOS tokenları tarafından desteklenecektir.

Melos Studio (MELOS) Nasıl Çalışır?

NFT oluşturma süreci, tüm içerik oluşturucuların NFT’lerin satışından ödül kazanmasını sağlayan bir dizi adımla sistematik olarak çalışır. İşte bir örnek:

Piyanist A bir melodi kaydeder ve onu P0 adlı bir müzik NFT’si olarak basar.

B Kişisi P0 ile karşılaşır, melodiyi beğenir, ona bir gitar melodisi ekler ve kombine piyano-gitar NFT’sini P1 NFT olarak basar.

Vokalist C, birleşik P1 NFT’yi duyar, vokallerini buna ekler ve P2 NFT olarak yeniden basar.

Bu yöntemle, NFT’nin tüm ortak yaratıcıları kârdan pay alma hakkına sahiptir. Ayrıca hayranlar ve içerik oluşturucular arasında daha fazla etkileşimi teşvik eder.

melos

Melos Studio’nun Temel Özellikleri

Melos Müzik Blokları

Bu, blok zincirine yüklenen ve bir müzik NFT’sine “forging” sürecinden geçen belirli bir müzik çalışmasına atıfta bulunur.

Sanal Bant

Bu benzersiz özellik, hayranların Melos Studio platformunda en sevdikleri müzisyenlerle birlikte müzik ve ritim oluşturmalarına olanak tanır. Örneğin, başka bir yaratıcıyı kendi Musicblock’larını oluşturmaya davet ederek sanal bir grup oluşturulabilir ve bu da yepyeni bir Musicblock ile sonuçlanabilir.

İçerik oluşturucular daha sonra ortaklaşa yeni oluşturulan Musicblock NFT’lerini satmaya karar verebilirler ve satışından elde edilen gelir ilgili tüm taraflarca paylaşılır.

Müzik Müzayedesi

Bu özellik, müzik NFT’leri için bir pazar yeri görevi görür.

Jam

Jam terimi, Melos platformunda iki veya daha fazla müzik parçasının karıştırılması anlamına gelir.

Solo Forge

Solo Forge, solo Musicblock’un farklı bir melodi oluşturması anlamına gelir, örneğin yeni bir Musicblock.

Jam Forge

Bu terim, yeni bir Musicblock oluşturmak için iki farklı Musicblock’un birleşimini ifade eder.

Metis AI Music Workshop

Melos Studio platformunda, kullanıcılara kendi müziklerini kolayca oluşturma ve blok zincirinde NFT’ler olarak oluşturma fırsatı veren çevrimiçi araçlar ve özellikler sunulmaktadır.

Bu özellik özellikle yeni başlayanlar için kullanışlıdır, çünkü kullanıcıların şarkıları birkaç nota ile tamamlamasına yardımcı olur.

Melos Launch

Bu, kullanıcıların müziklerini Melos Studio’ya bırakmalarına ve sanatçıların Web 3.0’da hayranlarıyla bağlantı kurmasına olanak tanıyan bir platformdur.

DNA and DNA Tree

Melos Studio’da “DNA”, her Musicblock NFT’nin yaratıcıları hakkındaki tüm bilgileri depolar. Bir müzik parçası Jam aracılığıyla dövüldüğünde bir Musicblock NFT oluşur.

Forge işlemi bir nesilden diğerine gerçekleştirildiği için, her bir yaratıcı setinden gelen DNA bilgisi sürekli olarak Musicblock’a yükleniyor. Bu bilgi koleksiyonu, “DNA tree” olarak bilinen şeyle sonuçlanır. Çalışmalarından gelir elde etmek için bir Musicblock’a katkıda bulunanların tümü izlenir ve yaratılmalarından elde edilen kâra göre ödüllendirilir.

MELOS Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 MELOS Coin TL’den işlem görüyor. MELOS Coin fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. MELOS Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.


MELOS Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 MELOS Coin dolardan işlem görüyor.

 Melos Studio (MELOS) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Benzersiz kullanım durumları sayesinde MELOS, başlangıcından bu yana sürekli olarak yüksek profilli yatırımcıların (örneğin Binance Labs , Multi-Chain Capital ve NGC Ventures ) ve ortaklıkların ilgisini çekti. En son işbirliği, önde gelen bir kripto para birimi ticaret platformu olan MEXC Global ile – müzik NFT’lerinin benimsenmesini artırmaya ve hem yaratıcılar hem de hayranlar için müzik deneyimini iyileştirmeye bağlı heyecan verici bir ortaklık.

Olağanüstü kazan-kazan özelliği ile MELOS’un değerinde önemli bir artış görmemiz an meselesi. Daha önce tartıştığımız özellikler – Melos Musicblock, sanal gruplar, DNA ağacı ve daha fazlası – şüphesiz kripto dünyasında müzik NFT’lerinin kullanımını artıracaktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, Melos Studio’nun belki de en ilginç özelliği, Web 3.0’da algoritmik tabanlı içerik öneri modelinin yakın zamanda duyurulan lansmanı. Bu, hayranların yüksek kaliteli müzik içeriğine erişmesini sağlamak için iyi bir platform görevi görür. MELOS’un kullanılabilirliğindeki bir artış, kesinlikle fiyatında da buna karşılık gelen bir artışa yol açacaktır.

Kurulduğu günden bu yana Melos Studio, zorluklarla adil bir şekilde karşılaşmıştır. Bununla birlikte, birçok zorlukla karşı karşıya kalmasına rağmen, devam edebildi ve bir sonraki müzik akışı çağına öncülük etmede büyük potansiyel gösteriyor.

Melos Studio geliştiricileri, platformun nihai hedefine dayalı olarak, her yerde ve her zaman duyulabilecek müziğe sahip olma hedefine dayanan sağlam bir eylem planı hazırladılar. Melos Studio, yol haritasında sıraladığı amaç, hizmet ve hedefleri başarılı bir şekilde uygulayabilirse, piyasa değerinde ciddi bir artış olacağı kesin. Daha sonra, bu daha fazla yatırımcı ve kullanıcı çekecek.

2022’de Melos Studio gibi müzik blok zincirleri kripto sahnesinde bir sıçrama yapıyor. Şimdiye kadar, Melos Studio için işler iyi görünüyor, ancak emin olmak için daha fazlasını gözlemlememiz gerekecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner