Yükleniyor...

Merkeziyetsiz Kripto Varlık İşlem Platformlarının Hacmi Temmuz Ayında da Düşüş Yaşadı

Merkeziyetsiz kripto varlık işlem platformları, Temmuz ayı boyunca 56.

merkeziyetsiz kripto varlik islem platformlarinin islem hacmi temmuz ayinda da dusus yasadi

Merkeziyetsiz kripto varlık işlem platformları, Temmuz ayı boyunca 56.47 milyar dolarlık bir hacim yarattı. Bu, aylık bazda başka bir düşüşü temsil ediyor.

merkeziyetsiz kripto varlik islem platformlarinin islem hacmi temmuz ayinda da dusus yasadi
Kaynak: The Block

The Block’s Data Dashboard’a göre, aylık hacim rakamının %65’i Uniswap v2 ve v3’ten elde edildi -sırasıyla 10.6 milyar dolar ve 26.57 milyar dolar. SushiSwap ve Curve, aylık hacimlerde sırasıyla 6.07 milyar dolar ve 5.13 milyar dolar açıkladı.

Aylık rakam, Haziran ayındaki 80.85 milyar dolara kıyasla, aydan aya gerçekleşen başka bir düşüşe işaret ediyor. DEX ekosistemi, yukarıdaki grafikte belirtildiği gibi, Mayıs ayında 162.02 milyar dolarlık hacme ulaşarak hacim bazında zirveye ulaşmıştı. Uniswap’ın v3’ü de o ay piyasaya sürülmüştü. 

Data Dashboard’a göre, merkezi kripto varlık alım satım platformlarına kıyasla DEX’lerdeki spot işlem hacminin yüzdesi, Haziran ayına göre hafif bir artışla %8.98 oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner