Yükleniyor...

Microsoft, Kripto Madenciliğine Darbe Vurdu

Küresel teknoloji devi Microsoft, kripto madenciliği gibi faaliyetlere bulut hizmetlerinde yeni kısıtlamalar getirdi.

Microsoft Kripto Madenciligine Darbe Vurdu

Küresel teknoloji devi Microsoft, kripto madenciliği gibi faaliyetlere bulut hizmetlerinde yeni kısıtlamalar getirdi.

Kripto endüstrisinde Blockchain girişimleri son hızıyla devam ediyor. Özellikle kripto madenciliği, son zamanların en popüler iş kollarından biri haline geldi. Kripto para piyasasının yaşadığı ayı trendi ve Bitcoin‘in güçlü düşüşü önemli etmenler oldu. Ancak bu etmenler, kripto madenciliğine olan ilgiyi azaltmaya yetmedi. Ancak düzenlemeler ve denetlemeler, dijital varlıklar ile ilgili her detayı kapsıyor nitelikte oldu. Bu süreçlerin ortasında Microsoft, kripto madenciliği ile ilgili yeni bir karar aldı.

Microsoft, Kripto Madenciliği için Yeni Bir Hamle Yaptı

Microsoft, kripto madenciliğine getirdiği kısıtlamalar ile birlikte bulut hizmetlerinin kararlılığını artırmak istiyor. Bu kararın arkasında şirket, müşterilerini ve bulutlarını daha korunaklı bir hale getirmeyi amaçladı. Teknoloji şirketi, çevrimiçi hizmetler tarafında kripto madenciliğine kısıtlama hamlesinde bulundu.

Teknoloji devi, Kabul Edilebilir Kullanım Politikası bölümünde konuyla ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamada, kripto madenciliği amacıyla çevrimiçi hizmetlerden herhangi birini kullanmak için şirketten yazılı ön onay almaları gerektiği yer aldı.

Şirket, “Bu değişikliği, müşterilerimizi daha fazla korumak ve Microsoft Bulut’taki hizmetlerin kesintiye uğraması veya bozulması riskini azaltmak için yaptık.” açıklamasında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner