Yükleniyor...

MicroStrategy Hisseleri, Kazanç Açıklamasının Ardından Yükselişe Geçti

MicroStrategy hisseleri, Michael Saylor'ın CEO'luk görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından %10 oranında yükseldi.

microstrategy

MicroStrategy hisseleri, Michael Saylor’ın CEO’luk görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından %10 oranında yükseldi.

MicroStrategy’nin ikinci çeyrek raporunun ardından hisse fiyatlarında artış yaşandı. Duyuruda Michael Saylor’ın Bitcoin stratejilerine daha fazla odaklanabilmek için CEO’luk görevinden ayrıldığı açıklandı.

Şirketin hisseleri, dünkü kapanışın ardından 284,72 dolar üzerinde işlem görürken, yazı yazıldığı sırada 307,65 dolar üzerinden işlem görüyor.

Şirketin gelirleri her ne kadar düşüş yaşasa da, Saylor’ın CEO’luk görevinden ayrıldığını açıklaması, şirketin hisselerini olumlu yönde etkiledi. Saylor, görevine yönetim kurulu başkanı olarak devam edeceğini duyurdu.

Saylor yaptığı açıklamada, şirketin Bitcoin stratejisine odaklanmak için böyle bir karar alındığını vurguladı.

“Başkanlık ve CEO rollerini ayırmanın, Bitcoin satın alma ve elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum. Yönetim kurulu başkanı olarak, Bitcoin satın alma stratejimize ve Bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha fazla odaklanabileceğim. Phong Le ise genel kurumsal operasyonları yönetmek için CEO olarak yetkilendirilecek”

Bununla birlikte MicroStrategy, bilançosunda 129.699 Bitcoin bulundurmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x