Mike Novogartz Bitcoin Almaya Çağırdı • Coinkolik
Yükleniyor...

Mike Novogartz Bitcoin Almaya Çağırdı

Ünlü milyarder ve Bitcoin optimisti Mike Novogartz, topluluğu Bitcoin almaya çağırdı.

mike novogratz kripto

Ünlü milyarder ve Bitcoin optimisti Mike Novogartz, topluluğu Bitcoin almaya çağırdı.

Mike Novogartz, artan ABD ulusal borcu ile ilişkin açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte milyarder, bu haberin etkisiyle Bitcoin alımına dair çağrı yaptı.

Mike Novogartz’ın Bitcoin Alın Çağrısı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü milyarder ve kripto savunucusu Mike Novogratz, ABD’nin artan ulusal borcuna ilişkin endişelerini dile getirerek yatırımcıları Bitcoin (BTC) satın almaya teşvik etti. Novogratz, baş piyasa stratejisti Charlie Bilello’nun ulusal borcun son bir ayda 1 trilyon dolar arttığını açıklamasının ardından bu çağrıyı yaptı.

bitcoin goud 2

Novogratz, borçtaki endişe verici artışı “çılgınca” olarak nitelendirerek ifade etti. BTC‘yi doların değer kaybetmesine karşı bir koruma olarak gördüğünü belirtti. Milyarder, takipçilerine BTC’nin potansiyelini keşfetmelerini önerdi. Bilello’nun verilerine göre, ABD kamu borcu Temmuz ayının ilk haftasında 32.47 trilyon doları aşmış durumda. Bu miktar, Haziran ayında imzalanan bir yasayla geçersiz kılınan 31.4 trilyon dolarlık maksimum borçlanma limitini aşıyor. Yasaya göre, borç tavanı geçici olarak 2025 yılına kadar kaldırılırken, önümüzdeki on yıl içinde ABD bütçe açığının 1.5 trilyon dolar azaltılması gerekiyor.

Novogratz’ın Bitcoin’e yatırım yapma çağrısı, iki ana faktör etrafında şekilleniyor gibi görünmektedir. Birincisi, milyarder BTC’yi hükümetin enflasyonist para politikalarına karşı bir koruma olarak görüyor. İkincisi ise ulusal borçtaki önemli artışın para arzındaki bir katalizör olabileceği ve bu durumun BTC fiyatlarını yükseltebileceği inancı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x