Yükleniyor...

MINA, Twitter’da En Çok Türkiye’den Aranıyor

Mina Protocol (MINA) topluluğunun Twitter'da en etkin olduğu ülkeler arasında Türkiye ilk sırada yer alıyor.

MINA Twitterda En Cok Turkiyeden Araniyor

Mina Protocol (MINA) topluluğunun Twitter’da en etkin olduğu ülkeler arasında Türkiye ilk sırada yer alıyor.

Türkiye, 2022 Kripto Benimseme Endeksinde 154 ülke arasında 12. sıraya yerleşiyor. Bu sıra, kripto benimsenmesinin ülkemizde 2019 ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor. En çok benimseyen ilk 10 içerisinde Hindistan, ABD ve Rusya gibi kalabalık ülkeler öne çıkıyor. Kripto paraların ilgi gördüğü Türkiye’deki MINA topluluğu ise azımsanamayacak derecede fazla.

Türkler, Sosyal Medyadaki En Etkin MINA Topluluğu

Türkiye, Mina Protocol (MINA) ile ilgili Twitter’da ve Telegram’da en çok araştırma yapan ülkeler arasında.

JaneEverstake’in Twitter üzerinden yaptığı “Mina topluluğu ne kadar büyük?” başlıklı paylaşımda, Türk’lerin MINA’ya çok ilgi gösterdiği öne çıkıyor.

Türkiye, yüzde 65’e yakın bir payla Twitter’da MINA ile ilgili en büyük topluluklardan birisi. Onu sırasıyla, Ukrayna (yüzde 11,6), Hindistan (yüzde 6,6), Çin (yüzde 6,3) ve Rusya (yüzde 4,8) takip ediyor.

Telegram’da Twitter’ın yarısı kadar aktif olan Türkiye, yüzde 27,5 ile yine ilk sırada. Vietnamlı, Rusya, Kore ve Çin ise ilk 5 ülkeyi tamamlıyor.

MINA Fiyatı Ne Durumda?

MINA 30 Eylul 2022 Grafik

MINA’nın 4 saatlik grafiğine bakıldığında 0,56 dolar seviyesi güçlü bir destek olurken 0,62 dolar seviyesinin ise bir sonraki direnç bölgesi olduğu görülüyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 0,2’lik düşüş kaybeden MINA, tüm zamanların en yükseği olan 7,1 dolar seviyesinden oldukça uzakta. Ayı piyasası koşullarında fiyat bazında MINA’da pek aktiflik henüz yaşanmıyor. Anlık fiyatı ise 0,59 dolar desteğinin üzerinde seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner