Yükleniyor...

Mt.Gox, kripto piyasasını yıktı geçti: Kayıplar çok büyük

MtGox'un BTC transfer hareketlerini sürdürmesiyle yoğun satış baskısı gören kripto para piyasasında son 24 saatte 665 milyon doların üzerinde tasfiye yaşandı.

tasfiye likidasyon bitcoin

MtGox’un BTC transfer hareketlerini sürdürmesiyle yoğun satış baskısı gören kripto para piyasasında son 24 saatte 665 milyon doların üzerinde tasfiye yaşandı.

Bitcoin, son 24 saatte yüzde7,4 düşerek yayınlanma anında 54.422 dolara geriledi. Fiyat düşüşü, iflas etmiş kripto para borsasının alacaklılara ödeme yapmaya hazırlanırken yaklaşık 2,7 milyar dolar değerinde BTC taşımasının ardından geldi; ödeme bu ayın başlarında başlayacak.

Tasfiye miktarı dudak uçuklattı

Coinglass verilerine göre, son 24 saatte toplam 230 bin 541 yatırımcı likidasyona uğrarken, merkezi borsalardaki toplam likidasyon dieğeri 665,8 milyon dolara ulaştı .

Bitcoin’de , son 24 saatte 222,1 milyon doların üzerinde tasfiye kaydedildi. Bu BTC tasfiyeleri arasında yaklaşık 181,8 milyon doları long pozisyonlardı.

Ethereum, büyük likidasyonlar ile karşı karşıya kaldı, 163,4 milyon dolar tasfiye edildi, bunun 143,3 milyon doları uzun pozisyonlardı, veriler bunu gösterdi. Ether fiyatı son 24 saatte yüzde 10,57 düşerek 2.890 dolara geriledi.

kripto mtgox bitcoin

Mt.Gox, kripto paraları baskılamaya devam ediyor

Perşembe gecesi, Mt Gox 47.228,7 BTC’yi (2,71 milyar dolar) bir cüzdan adresine taşıdı, bu adres kısa süre sonra 2.702 BTC’yi geri gönderdi ve 44.527 BTC’yi başka bir adrese aktardı. Birkaç saat sonra, Mt Gox ile ilgili başka bir adres 1.545 BTC’yi (85 milyon dolar) Bitbank’taki bir sıcak cüzdana taşıdı.

Presto Research’ün araştırma başkanı Peter Chung, BCH’nin BTC’ye göre satış baskısının daha güçlü olabileceğini, “BCH’nin BTC gibi güçlü bir yatırımcı tabanı olmadığı için [Mt Gox] alacaklılarının muhtemelen diğer airdrop’larda olduğu gibi hemen nakde çevirmeye çalışacaklarını” söyledi.

Pantera destekli bir kripto para borsası olan VALR’ın pazarlama şefi Ben Caselin, The Block’a “Volatilite ve satış dönemleri Bitcoin’in temel tezini değiştirmiyor” dedi. “Şansımız varsa, haftalarca 50.000’lerin altında veya biraz daha düşük fiyatlar bekleyebiliriz… ancak piyasa yapısıyla ilgili temelde hiçbir şey değişmedi ve mevcut fiyat hareketleri aslında yalnızca kısa vadeli spekülatörler için bir endişe kaynağı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner