Yükleniyor...

Joe Biden’ın seçilme ihtimali düşüyor: Kripto için kritik sinyal!

Merkeziyetsiz kripto tahmin platformu Polymarket'te, ABD Başkanı Joe Biden'ın yeniden seçilme ihtimali yüzde 9'a kadar düştü.

joe biden kripto para

Merkeziyetsiz kripto tahmin platformu Polymarket’te, ABD Başkanı Joe Biden’ın yeniden seçilme ihtimali yüzde 9’a kadar düştü. Bahisçiler, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in Demokrat Parti adayı olarak Biden’ın yerini alıp almayacağı konusunda spekülasyon yapıyor.

Biden’ın şansı o zamandan bu yana kısa bir süreliğine toparlandı ve şu anda Polymarket’in 226 milyon dolarlık “2024 Başkanlık Seçimi Kazananı” pazarında yüzde 10 seviyesinde. Eski Başkan ve Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump yüzde 61 oranla favori gösterilirken, Harris yüzde 19 oranla ikinci sırada yer alıyor.

kripto abd secim

ABD seçimleri kripto sektöründe şekilleniyor

Biden’ın tahmin platformu PredictIt’teki oranlarını yansıtan hisse senedi fiyatları da benzer şekilde 0,25 dolardan 0,20 dolara düştü. Harris artık önde gelen Demokrat adayı – ancak Trump hala 0,58 dolarla en yüksek değerli “Evet” hisselerini elinde tutuyor.

Bu gelişme, medya ve dış yorumcuların, onun ikinci bir dönem için uygun olmayabileceği yönündeki endişelerinin artmasıyla birlikte ortaya çıktı.

CNN’e göre , Başkan’ın 3 Temmuz’da Beyaz Saray’da yaptığı toplantıda birkaç ABD valisini endişelendirdiği ve şaka yollu “İyiyim, ama beynim hakkında bir şey bilmiyorum” dediği bildirildi.

Aynı haberde Biden’ın daha fazla uyuyabilmek için artık saat 20.00’den sonra etkinlik planlamayacağını söylediği belirtiliyor.

Biden, ertesi gün bir radyo röportajında ​​kendisini yanlışlıkla ABD Başkanı olarak görev yapan “ilk siyahi kadın” olarak tanımladığında kendisine pek de iyilik yapmamış oldu. O zamandan beri sosyal medyada dolaşan bir klip. 

Polymarket, Biden’ın 4 Kasım ABD seçimleri öncesinde çekilme ihtimalinin %66 olduğunu, Harris’in Trump’la rekabet etme olasılığı en yüksek Demokrat aday olduğunu gösteriyor. Ancak Biden, artan baskılara rağmen istifa etme niyetinde olmadığını vurguladı.

Biden’ın 4 Temmuz’da Beyaz Saray’da yaptığı Bağımsızlık Günü konuşmasında, “Hiçbir yere gitmiyorum” dediği bildirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner