Yükleniyor...

Arbitrum’da (ARB) önemli gelişme: Fiyatı nasıl etkiler?

ZRO iddiaları nedeniyle Arbitrum'un (ARB) 20 Haziran'daki geliri 3,38 milyon dolar olarak gerçekleşti ve bu rakam bugüne kadarki en yüksek gün oldu.

arbitrum arb

ZRO iddiaları nedeniyle Arbitrum’un (ARB) 20 Haziran’daki geliri 3,38 milyon dolar olarak gerçekleşti ve bu rakam bugüne kadarki en yüksek gün oldu.

LayerZero airdrop’u, kullanıcılar ZRO’larını talep ettikçe çapraz zincir iletişim ağında gönderilen mesaj sayısını kısa süreliğine artırdı. Airdrop, tahsisleri belirlemede kullanılan sybil önleme ve her token’ı talep etmek için Protocol Guild’e yapılması gereken 0,10d dolar bağış nedeniyle sıkça tartışıldı.

ZRO token’ının piyasaya sürülmesi, airdrop anlık görüntüsünün alındığının duyurulmasının ardından LayerZero ağının aktivitedeki düşüşten kurtulmasına yardımcı olmamış gibi görünse de, farklı bir protokol bundan kâr elde edebildi.

arbitrum arb 6mayis

LayerZero ve ARB gündem olmaya devam ediyor

Arbitrum, ZRO airdrop taleplerinin başladığı 20 Haziran günü 3,38 milyon dolar gelir elde etti. Bu, toplamanın şimdiye kadarki en yüksek gelir günüydü ve ağın Dencun sonrası kazandığı tipik on binlerce dolara kıyasla keskin bir dönüş oldu.

Hatırlatma olarak, Ethereum Layer 2’ler tarafından üretilen gelir, bu ağlarda ödenen ücret miktarıdır. Kullanıcılar daha düşük ücretler ödediğinden, Dencun sonrası birçok toplamada gelirde düşüş görüldü, ancak Ethereum ana ağında veri yayınlamanın maliyeti önemli ölçüde düştüğünden, birçok ölçekleme çözümü için kazançlar arttı.

Arbitrum’un bu kadar yüksek ücretler görmesi, kullanıcıların işlemlerini ağ üzerinde gerçekleştirebilmek için yüksek ücretler ödemeye istekli olması nedeniyle Arbitrum blok alanına olan talebin yüksek olduğunun bir göstergesi.

Arbitrum’un LayerZero token talep sözleşmesi için koordinasyon zinciri olması göz önüne alındığında bu mantıklıdır  . Bu, taleplerin Arbitrum’da atomik olarak işlenebileceği anlamına gelirken, talepte bulunulabilecek diğer ağların talebi kolaylaştırmak için LayerZero ağında zincirler arası bir mesaj kullanması gerekiyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner