Yükleniyor...

Mt.Gox’tan açıklama geldi: Kripto yatırımcıları için gergin anlar!

MtGox alacaklılarının, alacaklarını hangi kripto para borsalarından aldıklarına bağlı olarak, BTC veya BCH ödemelerini alabilmek için üç aya kadar beklemeleri gerekebileceğini belirtti.

düşüş grafik

MtGox alacaklılarının, alacaklarını hangi kripto para borsalarından aldıklarına bağlı olarak, BTC veya BCH ödemelerini alabilmek için üç aya kadar beklemeleri gerekebileceğini belirtti.

Kapatılan kripto para borsasının mütevelli heyeti, bugün rehabilitasyon planı kapsamında belirlenen kripto para borsalarının bir kısmına geri ödeme yapmaya başladığını duyurdu.

Mütevelli daha önce ödemelerin alacaklıların hesaplarında görünür hale gelmesi için gereken zaman çizelgesinin borsalara bağlı olarak değişebileceğini ayrıntılı olarak açıklamıştı. Kraken’e ödemeleri işlemek için 90 gün süre verilirken, Bitstamp’e 60 güne kadar sürebilir. BitGo’nun ödemeleri 20 gün içinde görünür hale gelecektir. SBI VC Trade ve Bitbank’in her ikisi de ödemeleri 14 gün içinde tamamlayacaktır.

kripto mtgox bitcoin

Mt.Gox kripto para piyasasını sarsmaya devam ediyor

BTC/BCH’nin Mütevelli Heyeti’nden transfer edildiği günden itibaren belirli sayıda gün içinde, bir rehabilitasyon alacaklısının hesabının bakiyesine (veya BTC/BCH’yi hesaba bağlı bir cüzdana transfer etmek için) aktarılması zorunludur” denildi.

Mütevelli heyeti bugün yaptığı duyuruda, kayıtlı hesapların geçerliliğinin doğrulanması, belirlenen kripto para borsaları tarafından bir sözleşmeye abone olma niyetinin kabul edilmesi ve mütevelli heyeti ile görüşmelerin tamamlanması dahil olmak üzere belirli koşulları karşılamaları halinde uygun alacaklılara geri ödemelerin “derhal” yapılacağını belirtti.

Arkham’ın verilerine göre , Mt. Gox bugün erken saatlerde 47.228,7 BTC’yi (yaklaşık 2,71 milyar dolar) bir cüzdana taşıdı ve daha sonra varlıkları birden fazla işlemle transfer etti; bunların arasında 1.545 BTC’yi (85 milyon dolar) kripto para borsası Bitbank’taki bir sıcak cüzdana göndermek de vardı.

Bitcoin’in fiyatı bugün bir aşamada 54.000 doların altına düştü ve en büyük kripto para birimi şu anda son 24 saatte %6,48 düşüşle 54.270 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasası , merkezi borsalarda günlük likidasyonlarda 665 milyon dolardan fazla gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner