Yükleniyor...

Uzmanlar uyardı: Bitcoin’de (BTC) bu unsura dikkat!

Bitfinex'e göre yaz tatilleri nedeniyle piyasada aktif olarak işlem yapan kurumsal katılımcıların sayısı azaldı ve bu durum BTC düşüşüne neden oldu.

btc analist yorumu bitcoin

Bitfinex’e göre yaz tatilleri nedeniyle piyasada aktif olarak işlem yapan kurumsal katılımcıların sayısı azaldı ve bu durum BTC düşüşüne neden oldu.

Bitfinex analistleri The Block’a, “Fon yöneticilerinin yaz tatilinde olması satış baskısını artırdı ve bu durum piyasayı likit olmaktan çıkardı” dedi.

Analistler, verilerin uzun vadeli BTC sahiplerinin satış yaptıklarını belirtti. Analistler, “Bitcoin’i 3-4 yıllık bir süre boyunca elinde tutanlar bile, uzun vadeli tutucu kohortlarının şimdilik riskten uzak kalmaya devam ettiğini ve spot pozisyonlardan çıktığını görüyoruz. Bunun nedeni ya Alman kolluk kuvvetlerinin arz fazlası, Mt. Gox satışları ya da piyasanın gücüne dair genel bir inanç eksikliğidir,” diye ekledi.

bitcoin analist grafik

Bitget baş analisti Ryan Lee’ye göre, bitcoin’in piyasadaki son dönemdeki düşük performansının başlıca nedeni, Alman hükümetinin ele geçirdiği bitcoin’leri birden fazla kripto para borsasına transfer etmesi ve Mt. Gox’taki bitcoin soğuk cüzdanının transferler yapması ve Bitbank gibi borsalarda likidite sağlaması, “piyasanın potansiyel satış baskısını daha fazla tahmin etmesini” sağlıyor.

Lee ayrıca bitcoin’in mevcut fiyat seviyelerine işaret ederek, fiyatın bazı madencilik teçhizatları için kapanış fiyatının altına düştüğünü ve bunun BTC madencilerinin alım satım davranışlarını değiştirebileceğini belirtti. “Madenciler artık bitcoin’lerini satmaktansa tutmaya daha meyilliler, bu da madencilerin potansiyel satış baskısını azaltıyor,” dedi.

Bitcoin put-call oranı artan düşüş eğilimini gösteriyor

Greek.live’dan alınan verilere göre, Cuma günü haftalık opsiyonların sona ermesiyle 18.000 BTC opsiyonu daha yüksek bir 0,65 put-call oranıyla sona erecek ve bu da giderek artan sayıda pozisyonun daha fazla aşağı yönlü harekete bahis oynadığını gösteriyor. Ancak, açık faizin çoğunluğu hala call’lardan oluşuyor.

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta düşmeye devam etti ve Cuma günü sabah erken saatlerde 56.000 dolar seviyesinin altına düştü. Fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 3 düştü ve şu anda 07:46 ET’de 55.500 dolar seviyesinde bulunuyor, The Block’un fiyat sayfasına göre .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner