Yükleniyor...

Son 24 saatin en güçlü 5 altcoin’i: Hızlı toparlandılar

Lider kripto para Bitcoin (BTC) büyük düşüşün izlerini silmeye çalışırken, günün öne çıkan altcoin'leri hangileri oldu?

boga altcoin gunun yukselenleri

Lider kripto para Bitcoin (BTC) büyük düşüşün izlerini silmeye çalışırken, günün öne çıkan altcoin’leri hangileri oldu?

Bitcoin, Alman hükümetinin transferleri ve Mt Gox’un geri ödeme planına başlamasıyla beraber büyük bir düşüş yaşadı. BTC fiyatı kısa sürede 53 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

Haftanın son işlem gününde spot Bitcoin ETF’lerin net para girişi kaydetmesi potansiyel bir “dip seviyeyi satın al” olarak yorumlandı. ETF’lerden gelen pozitif veri eşliğinde toparlanmaya başlayan kripto para piyasasında bazı altcoin’ler şaşırtan yükselişlere imza attılar.

İşte günün en çok yükselen beş altcoin’i:


1- Billy (BILLY)

Solana ağında yer alan memecoin projesi Billy (BILLY), son 24 saatin en çok yükselen altcoin’i oldu. BILLY, son 24 saatte yüzde 56’lık bir yükselişe imza attı.

BILLY grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, BILLY’nin son 24 saatte kaydettiği işlem hacmi 44 milyon dolar seviyesinde. BILLY, 183 milyon dolar piyasa değerine sahip.


2- LayerZero (ZRO)

Kripto para piyasasının yeni oyuncularından birisi olan LayerZero (ZRO), günün en çok yükselen ikinci altcoin’i oldu. Blokzincirler arası birlikte çalışabilirliğe odaklanan ve güvenli işlemleri kolaylaştıran LayerZero, airdrop dağıtımından sonra yürüttüğü çalışmalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. ZRO, son 24 saatte yüzde 43,9 oranında yükseliş yaşadı.

ZRO grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, ZRO’nun son 24 saatte kaydettiği işlem hacmi 650 milyon dolara ulaştı. ZRO, 459,8 milyon dolar piyasa değerine sahip.


3- Aerodrome Finance (AERO)

Base ağının en büyük merkeziyetsiz borsalarından birisi olarak kabul edilen Aerodrome Finance (AERO) günün en çok yükselen altcoin’leri arasında yer aldı. AERO, son 24 saatte yüzde 36,4 oranında yükseliş yaşadı.

AERO grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, AERO’nun son 24 saatte kaydettiği işlem hacmi 50 milyon dolar oldu. AERO, 293,17 milyon dolar piyasa değerine sahip.


4- Popcat (POPCAT)

Solana ağının popüler memecoin’lerinden Popcat (POPCAT) günün en çok yükselen dördüncü altcoin’i konumunda. Ağzı açık kedi figürünü temsil eden memecoin son 24 saatte yüzde 35’lik bir yükselişe imza attı.

POPCAT grafik

CoinGecko verilerine göre, POPCAT son 24 saatte 80 milyon dolar işlem hacmi elde etti. Popüler memecoin, 512 milyon dolar piyasa değerine sahip.


5- Taiko (TAIKO)

Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerini ve ölçeklenebilirlik problemlerini çözmeyi amaçlayan ZK-Rollup projesi Taiko (TAIKO) günün en çok yükselen altcoin’leri arasında yer aldı. TAIKO son 24 saatte yüzde 29 oranında yükseliş yaşadı.

TAIKO grafik

CoinGecko verilerine göre, TAIKO’nun son 24 saatte kaydettiği işlem hacmi 33 milyon dolara ulaştı. TAIKO, 150 milyon dolar piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner