Yükleniyor...

Bitcoin balinası 10 yıl sonra hareket etti: Peki ya neden?

Zincir üstü verilere göre bir Bitcoin balinası uzun süredir uykuda kaldıktan sonra ilk defa hamle yaptı.

bitcoin balina transfer

Zincir üstü verilere göre bir Bitcoin balinası uzun süredir uykuda kaldıktan sonra ilk defa hamle yaptı.

Mt Gox’un 2,7 milyar dolarlık Bitcoin’i soğuk cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana transfer etmesi kripto para piyasasını salladı. Mt. Gox’un işlemlerinin yanı sıra Alman hükümeti de Bitcoin transferleri gerçekleştirdi. Üst üste gelen işlemlerin ardından BTC fiyatı 53 bin dolara kadar geriledi.

Kripto para piyasasında negatif süreç devam etse de BTC’nin son 24 saatte toparlanmaya çalıştığı görüldü. Lider kripto para birimi 56 bin dolar duvarını aşarak altcoin’lere de can suyu oldu.

Tüm bu süreçlerin ortasında zincir üstü verilere bir balina işlemi yansıdı. Balinanın yıllar sonra uykudan uyanarak BTC’lerini başka bir cüzdana taşıması dikkat çekti.

Balina Bitcoin transferiyle gündemde

Lookonchain’in verilerine göre, bir balina 10 yıl üç ay sonra ilk defa işlem gerçekleştirdi. Yıllardır hareketsiz olan balina cüzdanı, gün içerisinde 1.004,5 BTC’yi (56,9 milyon dolar) başka bir cüzdana transfer etti.

Lookonchain, balinanın 25 Kasım 2013 ve 13 Mart 2014 tarihleri arasında ortalama 735 dolar fiyattan 1.004,5 BTC’yi satın aldığını açıkladı. Balina o tarihte bu BTC’lere 738 bin dolar ödedi. Balinanın elindeki BTC’lerin tamamını satması halinde alacağı miktar ise 56,837 milyon dolara tekabül ediyor.

Büyük bir kazanç elde eden balinanın kış uykusundan uyandığı dönem de dikkat çekti. BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu Mart ayında bile uykuda olan cüzdan, büyük bir çöküşün yaşandığı dönemde hareket etti.

Bitcoin madencilerinin ve balinaların satış yaptığı son günlerde, 10 yılı aşkın süredir hareket etmeyen balinanın da satış yapacağı konuşulmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner