Yükleniyor...

Bitcoin yerle bir oldu: Analistler düşüş bitmedi diyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı MtGox'un transferlere başlamasıyla birlikte 53 bin 600 dolara kadar düştü.

bitcoin btc dusus korku

Bitcoin (BTC) fiyatı MtGox’un transferlere başlamasıyla birlikte 53 bin 600 dolara kadar düştü.

BTC, Şubat ayından bu yana en düşük seviyeyi görse de analistler kötü senaryonun bitmediğini ifade etti. Cointelegraph’a konuşan eToro piyasa analisti Josh Gilbert, satışların büyük bir kısmının Mt. Gox alacaklılarının geri ödemelerinden kaynaklanabileceğini söyledi. Bu geri ödemelerle birlikte bu aydan itibaren piyasaya yaklaşık 8 milyar dolar değerinde BTC girecek.

analist btc bitcoin

Bitcoin 50.000 doları test edebilir

Gilbert, Bitcoin’in 53.600 dolar seviyesine ani düşüşünün ardından önümüzdeki günlerde fiyat hareketlerinin kötüleşmesini beklediğini söyledi. Gilbert, “Haber akışı şu anda yükselişten çok düşüş eğiliminde ve gördüğümüz satış faaliyeti yatırımcıları açıkça tedirgin ediyor, bu da genellikle daha fazla satışa yol açıyor” dedi.

“BTC’nin 50.000 doları test etmesi beni şaşırtmaz, ancak bu önemli bir seviye olacak.” şeklinde ifadelerine ekleme yaptı

Benzer şekilde Swyftx analisti Pav Hundal da Cointelegraph’a yaptığı açıklamada Bitcoin’in fiyat hareketlerinde en kötüsünün henüz gelmemiş olabileceğini söyledi.

“Bitcoin’deki kritik destek seviyeleri, ilgisiz olan bir pazarla karşılaşmak üzere. Uzun vadeli makro koşullar hala olumlu, ancak kısa vadede 50.000 doları ve potansiyel olarak daha düşük seviyeleri test edebiliriz. 52.000 dolar şu anda ayılar ve boğalar için önemli bir savaş alanı,” dedi Hundal. 

10x Research analistleri ayrıca Bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda 50.000 dolara kadar gerileyebileceği yönündeki öngörülerinde bulunarak, “destek kırıldıkça ve satıcılar likidite bulmak için çabaladıkça satışların hızlanabileceği” uyarısında bulundu.

Analistlerin düşüş yönlü senaryonun devam edeceğine yönelik görüşleri kripto yatırımcısını korkuttu. Yatırımcılar, BTC için 50.000 dolara odaklanmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner