NFT Çılgınlığı Sürerken, Ethereum Hash Oranı Rekor Kırdı • Coinkolik
Yükleniyor...

NFT Çılgınlığı Sürerken, Ethereum Hash Oranı Rekor Kırdı

The Block's Data Dashboard'a göre, Ethereum'un hash oranının yedi günlük hareketli ortalaması ilk kez 600 TH/s'nin üzerine çıktı.

nft cilginligi surerken ethereum hash orani rekor kirdi

The Block’s Data Dashboard’a göre, Ethereum’un hash oranının yedi günlük hareketli ortalaması ilk kez 600 TH/s’nin üzerine çıktı. Diğer bir deyişle, Temmuz ayında yaşanan önemli bir düşüşün ardından şimdi yeni rekorlar kırarak geri döndü.

Ethereum’un hash oranı, ağın hızlandığı Mayıs ayında 600 TH/s seviyesine dokundu. Ancak Çin’deki Bitcoin madenciliğine yönelik -Az da olsa etkisi Ethereum’a kadar uzandı- baskılar, takip eden aylarda büyük bir düşüşe yol açtı. Hash oranı Temmuz ayına kadar 465 TH/s’ye kadar düştü.

nft cilginligi surerken ethereum hash orani rekor kirdi 1
Kaynak: The Block
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ancak madencilerin ekipmanlarını Çin dışına taşımasıyla veya diğer madencilere daha düşük fiyatlarla satmasıyla birlikte, bu hash oranının bir kısmı diğer ülkelerdeki büyümenin yanı sıra tekrar çevrim içi olmaya başlamış olabilir.

Bu, milyonlarca dolara satılan dijital kayalar ve fraksiyonel NFT’lerin rekor fiyatlara ulaşmasının ardından geldi. Dolayısıyla halihazırda var olan sayısız merkezyetsiz finans ve diğer kullanım alanlarının yanı sıra daha yüksek blokzinciri faaliyeti ile sonuçlandı.

Diğer taraftan Bitcoin’in hash oranı, Çin’in baskısından bu yana önemli ölçüde toparlandı ve Temmuz ayındaki en düşük seviyelerine kıyasla %50 arttı. Yine de 179 EH/s’lik eski zirvesini geri almanın çok uzağında yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x