Yükleniyor...
Sponsored

Nijerya, Dijital Şehir Kurmak için Binance ile Görüşüyor

Nijeryalı yetkililer, blockchain teknolojisini hızlı bir şekilde takip etmesine yardımcı olacak dijital bir bölge kurmak için Binance ile görüşüyor.

Nijerya Dijital Sehir Kurmak icin Binance ile Gorusuyor

Nijeryalı yetkililer, blockchain teknolojisini hızlı bir şekilde takip etmesine yardımcı olacak dijital bir bölge kurmak için Binance ile görüşüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Afrika’nın en kalabalık ülkesi olan Nijerya, giderek daha fazla bağlantı ve genç nüfustan yararlanarak, ekonomiyi ham petrolden uzaklaştırmaya yardımcı olmak için dijital teknolojiyi kullanacak.

Nijerya, Binance ile Dijital Bölge Kurmayı Hedefliyor

Nijeryalı yetkililer ve kripto para platformu Binance Holdings Ltd., girişimcilerin Batı Afrika ülkesinde blockchain teknolojisini hızlı bir şekilde takip etmesine yardımcı olacak bir dijital ekonomik bölge kurmak için görüşme halindeler.

Nijerya İhracat İşleme Bölgeleri Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Binance ortaklığıyla, Dubai dijital bölgesine benzer bir dijital merkez kurulması hedeflendiği belirtiliyor.

nijerya kripto

Nijerya Exchange Ltd., borsada ticareti derinleştirmek için gelecek yıl blockchain özellikli bir platform başlatmayı planlarken, hükümet bu yıl dijital varlıklarda ticaret için düzenlemeler yaptı.

CoinGecko tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Nijerya vatandaşları dijital varlıkların Nisan ayında düşmeye başlamasından bu yana kripto para birimlerine diğer tüm ülkelerden daha fazla ilgi gösterdi. Dijital merkez ile ülkenin zaten kripto sektörüne varolan ilgisi daha da artabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x