Yükleniyor...

OpenAI’nin yapay zekası Sora, kripto fırsatçılarının hedefinde!

OpenAI'nin devrimsel yapay zeka girişimi Sora'nın adıyla piyasaya sürülen bir kripto parada vurgun yapıldı.

sora kripto para

OpenAI’nin devrimsel yapay zeka girişimi Sora’nın adıyla piyasaya sürülen bir kripto parada vurgun yapıldı.

OpenAI, küresel çapta ses getiren yapay zeka girişimi Sora’yı tanıttı. Sora, ChatGPT’den farklı olarak kullanıcılara gerçekçi videolar oluşturma imkanı sunuyor. Sora ile tasarlanan videoların gerçekçiliği ve detaylı tasarımı, yapay zeka devrimi olarak yansıtıldı. Ses getiren yapay zeka girişimi, kripto sektörünün de gündeminde yer aldı.

Sora’nın yarattığı gündemi fırsata çeviren girişimci veya girişimciler, SORA adında bir kripto para çıkarttı. Ethereum ağında piyasaya sürülen SORA, kısa sürede 12 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. SORA isimli kripto para, ponzi (dolandırıcılık) şemasına sahip olduğu iddialarıyla tartışılmaya başlandı.

Sora, kripto fırsatçılarını harekete geçirdi

OpenAI, hazırlanan birçok video ile yeni yapay zeka girişimi Sora’yı tanıttı. Sora, basit anlatılar ile devrimsel nitelikte yapay zeka videoları hazırlamasıyla dikkat çekti.

Dünyayı sarsan Sora, kripto fırsatçılarını da iştahlandırdı. Bir grup veya kişi tarafından piyasaya sürülen SORA isimli kripto para, kısa sürede yoğun ilgi gördü. Yatırımcıların yeni GROK olması umuduyla yöneldiği SORA, ponzi (dolandırıcılık) iddialarını da beraberinde getirdi.

Zincir üstü veri analisti Lookonchain, SORA ile ilgili çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Lookonchain, bir trader’ın SORA’ya yaptığı 198 dolarlık yatırımın karşılığında 18 saat içerisinde 152 bin dolar kazandığını belirtti.

Lookonchain, trader’ın 0,07 ETH (198) dolar karşılığında 16 milyon SORA satın aldığını aktardı. Ayrıca trader, SORA satın almak için 0,01 ETH işlem ücreti ödedi.

Trader, kripto paranın yükselişe geçmesiyle elindeki SORA’ların büyük bir kısmını 39 ETH (110 bin dolar) karşılığında sattı. Trader’ın elinde 3,77 milyon SORA (42 bin dolar) bulunuyor.

Yalnızca 198 dolar yatırım ile 152 bin dolar kazanç elde eden trader, kripto yatırımcılarının tepkisini çekti. Birçok kişi, bu trader’ın ekipten birisi olduğunu veya inside trade (içeriden bilgi trade’ı) gerçekleştirdiğini iddia etti.

Bir başka SORA vakası da Solana ağında gerçekleşti

Solana ağında da SORA adında bir kripto para piyasaya sürüldü. Bir kişi veya kişiler tarafından Solana ağında piyasaya sürülen SORA, kısa sürede yükseliş gerçekleştirdi. Ancak bu SORA için de benzer iddialar ortaya atıldı.

Potterlovesbenis isimli bir X kullanıcısı, Solana ağındaki SORA için çarpıcı bir paylaşım yaptı. Kullanıcı, Solana ağında SORA isimli kripto para çıkaran kişi veya kişilerin satış yaptığını iddia etti. Potterlovesbenis’e göre, SORA’nın arkasındaki ekip 250 bin dolar ila 300 bin dolar arasında vurgun yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner