Yükleniyor...

Yine bir kimlik avı dolandırıcılığı: Milyon dolarlık altcoin’i çalındı!

Günden güne yaygınlaşan kimlik avı dolandırıcılığında yeni bir vurgun; Bir yatırımcının 5,14 milyon dolarlık BEAM token'ı çalındı.

kimlik avı dolandırıcılığı

Günden güne yaygınlaşan kimlik avı dolandırıcılığında yeni bir vurgun; Bir yatırımcının 5,14 milyon dolarlık BEAM token’ı çalındı.

Kripto para piyasası günden güne gelişmeye ve yeni yatırımcılar edinmeye devam ediyor. Bitcoin’in (BTC) spot ETF’ler aracılığıyla kurumsal pazara giriş yapması ve yükselen piyasa, yeni yatırımcıların oyuna dahil olmasını sağladı. Birçok yatırımcı, yükselen piyasa koşullarını değerlendirmek için kripto projelerine akın etti.

Kripto projelerine artan ilgiyi fırsata çeviren kimlik avı dolandırıcıları ise boş durmuyor. Son zamanlarda artan kimlik avı dolandırıcılığında yeni bir vurgun ortaya çıktı. Bir BEAM yatırımcısı, tıkladığı veya cüzdanını bağladığı sahte bir bağlantı sebebiyle kimlik avı dolandırıcılığına maruz kaldı.

kimlik avı beam

Kimlik avı dolandırıcılığında yeni vaka

Airdrop gündemi, yeni çıkan kripto paralar ve Bitcoin (BTC) yükselişi kimlik avı dolandırıcılarını iştahlandırdı. Kripto para piyasasının hareketliliğinden faydalanan kimlik avı dolandırıcıları, milyonlarca dolarlık vurgunlara imza atıyor.

Web3 girişimi Scam Sniffer, sadece Ocak ayında kimlik avı dolandırıcılığı nedeniyle 55 milyon dolarlık kripto varlığın çalındığını dile getirdi. Kripto yatırımcıları, tıkladıkları sahte linkler veya güven vermeyen platformlara bağladıkları cüzdanları ile kimlik avı dolandırıcılığına maruz kaldı.

Zincir üstü veri platformu Lookonchain, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda yeni bir kimlik avı dolandırıcılığına değindi. Lookonchain’in paylaşımına göre, kirilm.eth etiketli bir cüzdandan 180,25 milyon BEAM (5,14 milyon dolar) çalındı. Kimlik avı dolandırıcıları, ele geçirdiği 180,25 milyon BEAM’ı hızlı bir şekilde elinden çıkarmak istedi ve 1.629 Ether (ETH) karşılığında sattı. Dolandırıcının bu hamlesi tek seferde büyük satış nedeniyle BEAM tahtasını etkiledi ve kripto para biriminde yüzde 7’lik düşüş meydana geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner