Yükleniyor...

Dev balina kripto piyasasını salladı: Milyarlarca dolar soktu!

Devasa bir balina cüzdanı, 20 Ekim 2023 tarihinden bu yana kripto piyasasına 3,22 milyar USDT soktu.

balina transfer

Devasa bir balina cüzdanı, 20 Ekim 2023 tarihinden bu yana kripto piyasasına 3,22 milyar USDT soktu.

Kripto para piyasası son günlerde yükseliş yönlü ilerliyor. Bitcoin’in (BTC) 50 bin dolar üzerinde kalıcılık sağlaması, küçük yatırımcılar kadar büyük yatırımcıları da cezbetti. Birçok balina, yüklü miktarda nakit varlığını borsalara taşımaya başladı.

Zincir üstü araştırma kuruluşu Lookonchain, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda, büyük bir balinanın kripto piyasasına nakit enjekte ettiğini ifade etti. Lookonchain’e göre balina, kripto piyasasına 3,22 milyar USDT soktu.

balina görseli

Dev balinadan dikkat çeken kripto hamlesi

Lookonchain’in zincir üstü araştırmasına göre, devasa bir balina cüzdanı 20 Ekim 2023 tarihinden bu yana piyasaya 3,22 milyar USDT soktu. Ayrıca balina, son 26 saatte 148,5 milyon USDT’yi borsalara yatırdı.

Kripto para piyasası, Eylül 2023 tarihinde spot Bitcoin ETF gündeminin oluşturulmasıyla yükselişe geçti. O dönemden bu yana yükselişini sürdüren piyasada dikkan çeken bir veri ortaya çıktı. Devasa bir balina, spot Bitcoin ETF gündeminin başlamasıyla birlikte kripto piyasasına nakit enjekte etmeye başladı. Balina, yaklaşık dört aylık bir süreçte 3,22 milyar USDT’yi piyasaya soktu. Balinanın bu nakit ile Bitcoin ve Ethereum üzerinde işlemler gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Bir başka görüş ise balinanın piyasa yapıcı olduğu yönünde.

Kripto yatırımcılarının The Injector olarak adlandırdığı bu balina cüzdanı, piyasaya USDT aktarmaya devam ediyor. Balina, son 26 saatte Tether rezervlerinden çektiği 148,5 milyon USDT’yi borsalara taşıdı.

Balina, ilk olarak 20 Ekim 2023 tarihinde piyasalara 40 milyon USDT enjekte etti. Bu tarihte BTC fiyatı 28 bin dolara tekabül ediyordu. Balina, spot ETF gündeminin şiddetlendiği Kasım ila Aralık arasında nakit enjeksiyonunu hızlandırdı. Bu tarih aralığında balina, 6 farklı transfer ile yaklaşık 1,5 milyar USDT’yi piyasalara soktu.

Ocak ayından bu yana sessiz kalan balina, sessizliğini geçtiğimiz günlerde yaptığı 148,5 milyon USDT transferiyle bozdu. Balinanın bir ay ara verdikten sonra tekrar piyasalara USDT enjekte etmesi yatırımcıları heyecanlandırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner