Yükleniyor...

Orbs (ORBS) Nedir?

Orbs ölçeklenebilirlik, düşük ücretler, performans, güvenlik ve kullanım kolaylığını birleştiren halka açık bir blokzinciri altyapısıdır.

orbs coin

Orbs ölçeklenebilirlik, düşük ücretler, performans, güvenlik ve kullanım kolaylığını birleştiren halka açık bir blokzinciri altyapısıdır. Proof of Stake algoritmasını kullanan protokol, merkeziyetsiz bir işletim sistemine sahiptir.

Orbs Nedir?

Toplu kullanım uygulamaları için tasarlanan Orbs, eksiksiz blokzinciri yığınını destekleyen bir platformdur. 2017 yılında kurulan Orbs, blokzinciri ölçeklenebilirliğini sağlamak için sanallaştırma özelliğini ve RPoS kullanan bir altyapı oluşturmayı başaran deneyimli mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

Platformun dört kurucusu bulunmaktadır. Bu kurucular; Daniel Peled, Tal Kol, Netta Korin ve Uriel Peled. Daniel Peled, Orbs’un (ORBS) başkanı olarak görev almaktadır. Aynı zamanda PayKey adlı İsrail merkezli bir fintech girişiminin kurucu ortağı ve CEO’sudur.

orbs coin

ORBS Coin Nedir?

Orbs platformu, işletmeler ve diğer büyük ölçekli tüketici uygulamaları için pratik blokzinciri çözümleri sunan merkezi olmayan, açık ve şeffaf bir ağdır. ORBS coin, Ethereum ile birlikte çalışan bir nesil katmanı olan platformun, yerel kripto para birimidir. Ekosistemlerin entegrasyonu ve uygun ücret yapısıyla dikkat çekmektedir.

Ethereum’un dezavantajlarından biri ölçeklenebilirlik olmamasıyken Orbs ve Ethereum geliştiricileri bir araya gelerek uygulamaları şu anda çok sayıda kullanıcı desteklese bile Ethereum blok zincirinden yararlanabilir hale getirdi. Bu, Orbs’ların Sanal Zincirler ve Randomize Proof of Stake bir konsensüs algoritması olarak icatları ile mümkün olmuştur.

ORBS Nasıl Alınır?

ORBS coin almak için öncelikle bu coin’in listelendiği kripto para borsalarını bilmek gerekir. Bilindiği üzere bir kripto para birimi için alım satım işlemleri borsalar üzerinden gerçekleştirilir. Fakat bununla birlikte, her kripto para birimi her borsada yer almaz. O sebeple işlem yapılabilir olan borsayı bilmek ve bu borsa üzerinde hesap oluşturmak gerekir.

Sonrasında hesaba giriş yapmalı ve burada yer alan cüzdana para yüklemelisiniz. Banka veya kredi kartıyla para yükleyebileceğiniz gibi havale yoluyla da bakiye aktarımı yapabilirsiniz. Yüklenilen parayla istenilen miktarda ORBS coin alabilirsiniz. Satın alınan coin’ler ise soğuk veya sıcak cüzdanlarda isteğe bağlı olarak muhafaza edilebilir.

orbs

ORBS Coin ATH’si ve ATL’si Kaç?

ATH açılımı kripto para piyasasında “All Time High” demektir. “All time” tüm zamanlar anlamına gelir, “high” ise yükseklik demektir. Bu, bir kripto para biriminin piyasa değerinin tarihteki yani tüm zamanlardaki en yüksek seviyesi anlamına gelir ve alım satım işlemleri için öngörü geliştirmeye yarar. Örneğin, Bitcoin’in ATH değeri, tarihteki en yüksek fiyatıdır. Bu değer zaman içinde değişebilir ve genellikle piyasaların güncel durumuna göre belirlenir. ORBS coin ATH’si 16 Mart 2021 tarihinde 0,36 USD’dir.

Kriptoda ATL “All Time Low” kelimesinin kısaltılmış halidir. All Time Low ise “all time” yani tüm zamanlar ve “low” en düşük şeklinde ayrılır. Yani kelimenin tamamı tüm zamanların en düşüğü demektir. Bu da bir kripto para biriminin bugüne dek en düşük hangi seviyeyi gördüğünü gösterir. Dolayısıyla yatırımcılar açısından alım fırsatı olup olmadığı konusunda fikir vermiş olur. ORBS coin ATL fiyatı 20 Aralık 2019’da 0,004 olarak kaydedilmiştir.

ORBS Hangi Borsalarda?

ORBS satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • Bithumb
 • Uniswap (V2)
 • KuCoin
 • PancakeSwap (V2)
 • Pangolin
 • Bittrex
 • Hobi
 • OKX
 • Gate.io
 • Upbit
 • Bibox
 • Hotbit
 • Probit

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner