Yükleniyor...

Electronic Arts Kurucusu Trip Hawkins, Web3 Oyun Girişimine Katıldı 

Oyun devi Electronic Arts’ın kurucusu William Hawkins, Web3 şirketi Games for a Living’in Strateji Direktörlük (CSO) görevini üstlendi.

hawkins1

Oyun devi Electronic Arts’ın kurucusu William Hawkins, Web3 şirketi Games for a Living’in Strateji Direktörlük (CSO) görevini üstlendi. 

William Murray “Trip” Hawkins, Web2’den Web3’e geçiş yaparak Barcelona merkezli oyun girişimi Games for a Living’in strateji direktörü oldu. 

Hawkins, Web3 Oyunlarının Benimsenmesini Ele Alacak

Şirketin yönetim kurulunda da görev alacak olan Hawkins, CoinDesk’e yaptığı basın açıklamasında, şirketin kitlesel benimseme hedeflerine yardımcı olmayı ve Web3 oyunlarının benimsenmesi konusunu ele almayı amaçladığını söyledi. 

Hawkins basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Performansı artırmak ve oyuncular için heyecan verici, sürükleyici deneyimler yaratmak adına yeni ve gelişmekte olan teknolojilerden yararlanarak Games for a Living ile yolculuğuma başlamaktan heyecan duyuyorum.”

Hawkins, Blokchain’in içerik oluşturucular tarafından daha fazla kullanılmasını beklediğini ve şirketin bunu, oyuncular için oyun performansını, değerini artırmaya yardımcı olurken işleri eğlenceli tutacak bir şekilde yapmayı planladığını da sözlerine ekledi. 

Hawkins daha önce Digital Chocolate’ta Games for a Living CEO’su Manel Sort ile birlikte çalışmıştı. Sort da daha önce Activision Blizzard’da görev almış ve Candy Crush gibi oyunlarda danışmanlık yaparak geniş bir Web2 oyun deneyimine sahip olmuştu. 

Pantera’nın kısa süre önce Metaverse Game Worldwide Webb’e 10 milyon dolar yatırım yapması ve oyun platformu Ajuna’nın bu ay 5 milyon dolar yeni finansman sağlamasıyla birlikte, Web3 oyunlarına yönelik işe alımlar ve yatırımlar artmaya devam ediyor. Final Fantasy gibi hit oyunların arkasında yer alan Square Enix de kısa süre önce bir NFT sanat projesi oluşturmak adına Polygon ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner