Yükleniyor...

Paribu, “10 Creative Fellows” isimli sosyal yatırım programını başlattı

Paribu, yaratıcı endüstrilerin geleceğini desteklemek için bu alanda yarattığı etkiyi artırma hedefiyle bir sosyal yatırım programına başlıyor.

Paribu YaraticiEndustirler KV 1280x720 Kriptomeda

Paribu, yaratıcı endüstrilerin geleceğini desteklemek için bu alanda yarattığı etkiyi artırma hedefiyle bir sosyal yatırım programına başlıyor. 10 Creative Fellows adını taşıyan sosyal yatırım programı ile bu alandaki gençleri; akademisyen, mentor ve uzmanlar eşliğinde gerçekleşecek atölye ve networking buluşmalarıyla destekleyerek kapasitelerini geliştirmelerine katkı sağlayacak. 

Kültür sanat başta olmak üzere, yaratıcı endüstriler alanına kurulduğu günden bu yana destek veren Türkiye’nin lider teknoloji şirketi ve kripto para işlem platformu Paribu, şimdi de bir sosyal yatırım programı başlatıyor. “10 Creative Fellows” adını taşıyan bu program kapsamında; görsel sanatlar, sahne ve gösteri sanatları yönetimi, görsel iletişim tasarımı, multimedya, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, dijital oyun tasarımı, bilgisayar mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çevre mühendisliği, işletme, ekonomi, iç mimari ve mimarlık alanlarını kapsayan yaratıcı endüstrilerde okuyan lisans veya yüksek lisans öğrencilerine kapasitelerini geliştirerek ekosistem içerisinde ilerlemeleri konusunda destek olacak. 

Program ile yaratıcı sektörler alanında lisans veya yüksek lisans seviyesinde eğitim gören gençler, mentor, danışman, akademisyen ve sektörler uzmanları eşliğinde 8 ay boyunca atölyeler ve network etkinlikleriyle desteklenecek. 10 Creative Fellows, gençlerin fikirlerini hayata geçirmelerine ve gelişimlerine yardımcı olmayı hedefliyor. Türkiye’de gerçekleştirilen sosyal yatırım programlarına örnek olacak nitelikte olan bu program, gençlerin yönetim ve kapasite gelişimlerine katkı sunacak. Bununla birlikte program boyunca katılımcılara projelerini gerçekleştirmeleri için kaynak sağlanacak.

Gençler programa yaratıcı fikirleriyle başvurabilecek

Programa 12 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında ParibuLog üzerinden başvuru yapılabilecek. Yaratıcı endüstrilerin farklı alanlarında faaliyet gösteren paydaşlardan oluşan seçici kurul, katılımcıların seçimi aşamasında destek olacak. Toplam 10 katılımcının kabul edileceği programda gençler, sektördeki gelişmeleri takip edebilecekleri, kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarını  destekleyecek 6 farklı başlıkta yönetim ve kapasite geliştirme atölyeleri, networking etkinliklerine dahil olacak. 

Programda 4’ü fiziksel, 2’i online gerçekleşecek atölyelerle birlikte, katılımcılar seçici kurul üyeleri eşliğinde mentorluk sürecine de dahil olacak.  Programın 2024 yılının mart ayında sona ermesi planlanıyor. Paribu’nun her yıl tekrarlamayı planladığı programın ikinci dönem başvurularının ise, 2024’ün nisan ayında başlaması planlanıyor.   

Paydaşların katkısıyla destek büyüyecek

Programa Paribu’nun yanı sıra, sektörden paydaşlar da katkı sunacak. Aralarında; 212 Photography Istanbul, Akustikhane, Arter, Bahçe Galata, Border_less ARTBOOK DAYS, Bozcaada Caz Festivali, Craft Tiyatro, DasDas, Hood Base, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Moda Sahnesi, Reflect Studio, Toros and Partners Mimarlık, X Media Art Museum ve Paribu Art Memory sanatçılarının da bulunduğu paydaşlar programın yönlendirici ve seçici kurulunda yer alacak.

Paribu CEO’su Yasin Oral program ile ilgili olarak; “10 Creative Fellows, yaratıcı endüstriler alanında sorumluluk aldığımız, gençleri yetenek ve potansiyellerini geliştirme konusunda desteklemeyi hedeflediğimiz bir program. Gençlerin hayallerindeki projeyi hayata geçirmeleri ve bu ekosisteme faydalı olmaları için desteğimizi ilerleyen yıllarda da sürdürmeye devam edeceğiz. Programın hayata geçirilmesinde katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. 

Paribu Hakkında

2017 yılında kurulan Paribu, alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7/24 hizmet veren Müşteri Deneyimi İş Birimi ile 6 milyonun üzerinde kullanıcısına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunuyor. Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesini geliştiren Paribu, ekosistemdeki farklı projeleri de finansal ve teknolojik yatırımlarla destekliyor. Blokzincir bilinirliğini artırmak adına çalışmalar yürütürken; kültür sanat, spor ve eğitim alanlarında sorumluluk alarak yarının dünyasına katkı sağlıyor. Doğru bilginin kaynağı ParibuLog’da sektöre dair içerikler yayınlıyor. Paribu hakkında daha fazla bilgi için www.paribu.com adresini kullanabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner