Yükleniyor...

Paribu’ya BAT (Basic Attention Token) Geldi!

Türkiye'nin en büyük kripto para borsası Paribu, yaptığı açıklamayla BAT'ı (Basic Attention Token) platformuna eklediğini duyurdu.

Paribu BAT Basic Attention Token

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu, yaptığı açıklamayla BAT’ı (Basic Attention Token) platformuna eklediğini duyurdu. Yapılan duyuruya göre, BAT yatırma ve çekme işlemleri bugün, BAT/TL marketi ise yarın (21 Mayıs 2019) saat 16:00’da kullanıma sunulacak.

Borsa tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Değerli Kullanıcılarımız, #BAT (Basic Attention Token) yatırma/çekme işlemleri başlatılmıştır. BAT/TL marketi yarın saat 16:00’da hizmete açılacaktır. Yeni açılacak marketler ve güncel haberler için “Duyurular” sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Paribu’nun bu açıklaması sonrası kripto para borsasında işlem gören kripto para birimi sayısı 14’e yükselmiş oldu. CoinMarketCap’in verilerine göre, BAT, şu sıralar 0,3643 dolardan el değiştiriyor.

BAT (Basic Attention Token) Nedir?

JavaScript’in yaratıcısı ve Mozilla’nın kurucu ortağı olan Brendan Eich’in öncülüğünde temelleri atılan Basic Attention Token (BAT) projesi, Ethereum platformunda inşa edilmiş açık kaynaklı, merkeziyetsiz bir reklam değişim platformudur. Proje, dijital reklamcılıkta dolandırıcılığı, sahteciliği ve şeffaflığı ele almak istiyor.

Toen, platformdaki kullanıcının reklama gösterdiği ilgisini doğru bir şekilde fiyatlandırmayı amaçlamaktadır. Reklamverenler, kullanıcıların dikkatini çekmek için web sitesi yayıncılarına BAT ödüyor. BAT ekosistemi, takip ve kötü amaçlı yazılımları engellemek için tasarlanmış açık kaynaklı, gizlilik merkezli bir tarayıcı olan Brave’yi kapsıyor. Anonim olarak Blockchain teknolojisinden yararlanıyor ve kullanıcının dikkatini güvenli bir şekilde takip ederek yayıncıları buna göre ödüllendiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner