Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsasının CEO’su Arthur Hayes: Bitcoin Boğa Piyasasında

Bitcoin'in geçen haftaki fiyat grafiğine bakmak lunapark trenine binmek gibi bir şey.

BitMex Arthur Hayes Bitcoin BTC

Bitcoin’in geçen haftaki fiyat grafiğine bakmak lunapark trenine binmek gibi bir şey. Bitcoin fiyatı neredeyse 8.400 dolara yükseldikten sadece birkaç gün sonra 6.300 dolara kadar düştü. Kısa süre sonra Bitcoin fiyatı yeniden 8.000 doları aştı.

Dev kripto para borsası BitMEX CEO’su Arthur Hayes’e göre, bu hareketlilik boğa piyasasında olunduğunun bir göstergesi.

Arthur Hayes: Boğa Piyasası Gerçek

Hayes, “boğa piyasası gerçek” dedi. Ona göre, bunun nedeni, birkaç gün öncesine göre fiyatın nispeten kısa bir süre içinde hızla düşmesi ve yükselmesiyle ilgili.

Bitcoin fiyat grafiğine baktığımızda, Bitcoin’in 16 Mayıs’a kadar 8.400 dolara kadar çıktığı, ancak ertesi gün yüzde 15’ten fazlasını kaybettiğini görüyoruz. Bununla birlikte, başka bir yere atılmak üzere Bitcoin fiyatı 20 Mayıs’ta yeniden 8.250 dolara ulaştı.

Son dönemde gerçekleşen yükselişin ardından olumlu eğilimin bozulmadan kalacağını düşünen tek isim Hayes değil. Fundstrat Global Advisor’ın analisti ve popüler kripto para yorumcusu Thomas Lee de bu görüşte:

6.200 dolara varan rahatsız edici bir geri çekilme sonrasında Bitcoin geri 8.000’a yükseldi. Pozitif eğilim bozulmamış…

Bitcoin oynaklığı da geri dönmüş durumda. Bu, Hayes’in daha önce övdüğü bir durumdu. Oynaklığın marj ticaretindeki faydaları göz önüne alındığında bu şaşırtıcı bir şey değil. Kesin olan bir şey, Bitcoin’in fiyatının piyasadaki etkisi devam ediyor olması. Fiyat hareketinden bağımsız olarak, BTC hakimiyet endeksi bu haftanın başlarında yüzde 60 gibi yüksek bir değer gördükten sonra yaklaşık yüzde 57 seviyesinde sabit kalmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı düştüğünde, tüm büyük altcoin’ler de aynı şekilde düştü. Bitcoin’in yükselişinin ardından değer artışına uğrayan altcoin’lerin birçoğu gibi, aynı dalgayı en sonki dalgalanma boyunca gördük. Bu gibi zamanlarda trader’ların büyük kayıplara neden olabileceğinden dolayı oynaklık konusunda çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner