Yükleniyor...

Paribu’da Ethereum’a Dayalı Tether (USDT) Dönemi Başladı

Türkiye'nin en büyük kripto para borsası Paribu'da Ethereum'a dayalı Tether (USDT) dönemi başladı.

Tether USDT Paribu

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu’da Ethereum’a dayalı Tether (USDT) dönemi başladı. Borsa tarafından yapılan duyuruyla Tether (USDT) yatırma ve çekme işlemlerinin Ethereum ağında ERC20 tabanlı olarak gerçekleştirilecek altyapının devreye alındığı belirtildi.

Yeni altyapının kullanımı öncesinde borsa cüzdanlarına USDT yatırma ve çekme işlemleri OmniLayer ile gerçekleştiriliyordu. Değişim ile birlikte USDT transferleri artık Ethereum ağında ERC20 USDT olarak da gerçekleştirilecek.

Tether, bir süredir USDT’lerini Bitcoin’e dayalı OMNI’den Ethereum’a taşıyor. Ethereum Blockchain’ine geçiş yapılmasının en önemli nedeni ise USDT’nin tüm Ethereum ekosistemiyle kolaylıkla entegre edilebilecek ve bu sayede daha fazla kullanım alanı bulacak olması.

Ethereum Blockchain’ine dayalı USDT’lerin toplam değeri 1 milyar doları aştı ve 1.5 milyar dolara dayandı ve bu yönde gelen talepler Ethereum Blockchain’indeki USDT’lerin değerinin daha da artacağını gösteriyor.

Tether tarafından ihraç edilen ABD Doları’na endeksli kripto para birimi USDT, yılın başından bu yana toplam piyasa değerini büyük oranda artırdı. Yılın ilk gününde 1.8 milyar dolar olan USDT piyasa değeri 4 milyar doları aştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner