Yükleniyor...

Bitcoin Yeniden Psikolojik Seviye 10.000 Doların Üzerinde

Dün 10.

Bitcoin 3

Dün 10.000 doların altında işlem görmeye başlayan Bitcoin fiyatı yeniden 10.000 doların üzerine çıktı. Son 24 saatte en düşük 9.500 dolar seviyesini gören Bitcoin, TSİ 08:30’da 10.000 doların üzerine çıktı.

10.000 dolar seviyesi hem long hem de short pozisyon bakımından psikolojik bir seviye. Bu seviyenin üstünde short pozisyonlarda inanılmaz bir düşüş görülüyor.

Twitter’da B.Biddles adıyla bilinen kripto para analisti, Bitcoin’in farklı sinyaller verdiğini belirterek “Bir şey kesin ki, BTC’nin mizah yeteneği var. Çoğu short emirler artık short değil” değerlendirmesinde bulundu ve sonuç olarak bu yükseliş ile yatırımcıların büyük çoğunluğu short emirlerini kapattılar. Analiste göre, Bitcoin’in makro sinyalleri tekrar boğa koşusunu işaret ediyor.

Deneyimli trader Richard Heart, Bitcoin’in volatilitesine bakarak endişelenecek bir durum olmadığını söylüyor. Heart “Bitcoin’in şu an 200 dolar seviyesinden 100x yaparak 20.000 dolara çıktığı zamana göre daha volatiliteli olduğunu çoğunuzun bilmediğine bahse girerim. En son, sadece 2 aylık zamanda 20.000 doları gördük. Çoğu vadeli işlemlerin kurumsal yatırımcılar ve diğer oyuncuların volatiliteyi azaltacağını düşündü, ama azaltmadı.” dedi.

Bitcoin vadeli işlemler yatırımcısı Jim Lurio, bu yıl Bitcoin için long pozisyon açtığını söylemişti. Kısa zaman önce bir açıklama daha yapan Lurio, piyasanın yüksek volatiliteli olduğunun altını çizerek uzun vadede boğa görüntüsü vermesine rağmen kısa vadede iniş ve çıkışların olacağını belirterek long işlemlerine ara verdiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner