Yükleniyor...

Dolaşımdaki Bitcoin’lerin 5’te 1’i Kaybolmuş Olabilir!

Şu anda dolaşımdaki Bitcoin (BTC) miktarı 17.

analist altcoin dailye gore bitcoin btc ethereum eth ve 3 altcoin piyasalar isindiginda buyuk bir potansiyele sahip olabilir

Şu anda dolaşımdaki Bitcoin (BTC) miktarı 17.8 milyon ve maksimum dolaşıma sokulabilecek Bitcoin miktarı 21 milyonla sınırlandırılmış durumda.

Coinmetrics’in verilerine göre dolaşımdaki Bitcoin’in büyük çoğunluğu uzun zamandır hareket etmeden duruyor. Öyle ki dolaşımdaki toplam Bitcoin miktarının yüzde 21.6’sı 5 yıldır hiç hareket etmedi. Bu da yaklaşık 4 milyon Bitcoin’in hareketsiz bir şekilde durduğu anlamına geliyor.

Coinmetrics’in raporu bu hareketsiz Bitcoin’ler uzun vadeli yatırımcılar tarafından saklandığını iddia ediyor. Raporda Bitcoin’in bir değer saklama aracı olarak kullanıldığı belirtilerek, “Bu durum, Bitcoin’in bir değişim aracı olmaktan ziyade potansiyel olarak giderek daha çok bir değer saklama aracı haline geldiğine işaret ediyor.” deniliyor.

Ayrıca raporda mevcut Bitcoin arzının giderek düştüğü bilgisi de yer alıyor. 2020’deki yarılanma ile günlük Bitcoin arzı yüzde 50 oranında azalacak. Bunun sonucunda yatırımcılar daha küçük Bitcoin miktarları için yatırımlar yapmaya başlayacaklar ki teorik olarak bu işin sonunda Bitcoin fiyatı yükselecek.

Hareketsiz Bitcoin’lerle ilgili bir başka görüş ise 5 yıldır hareket etmeden duran Bitcoin’lerin kayboldukları şeklinde. Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester, “Bitcoin’i soğuk depoda güncellemeden tutmak için 5 yıl çok uzun bir süre. Benim düşünceme göre bu coinler’in çoğu kayıp.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner