Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Dolaşımdaki Bitcoin'lerin 5'te 1'i Kaybolmuş Olabilir!

Dolaşımdaki Bitcoin’lerin 5’te 1’i Kaybolmuş Olabilir!

ABONE OL:google-news

Şu anda dolaşımdaki Bitcoin (BTC) miktarı 17.8 milyon ve maksimum dolaşıma sokulabilecek Bitcoin miktarı 21 milyonla sınırlandırılmış durumda.

Coinmetrics’in verilerine göre dolaşımdaki Bitcoin’in büyük çoğunluğu uzun zamandır hareket etmeden duruyor. Öyle ki dolaşımdaki toplam Bitcoin miktarının yüzde 21.6’sı 5 yıldır hiç hareket etmedi. Bu da yaklaşık 4 milyon Bitcoin’in hareketsiz bir şekilde durduğu anlamına geliyor.

Coinmetrics’in raporu bu hareketsiz Bitcoin’ler uzun vadeli yatırımcılar tarafından saklandığını iddia ediyor. Raporda Bitcoin’in bir değer saklama aracı olarak kullanıldığı belirtilerek, “Bu durum, Bitcoin’in bir değişim aracı olmaktan ziyade potansiyel olarak giderek daha çok bir değer saklama aracı haline geldiğine işaret ediyor.” deniliyor.

Ayrıca raporda mevcut Bitcoin arzının giderek düştüğü bilgisi de yer alıyor. 2020’deki yarılanma ile günlük Bitcoin arzı yüzde 50 oranında azalacak. Bunun sonucunda yatırımcılar daha küçük Bitcoin miktarları için yatırımlar yapmaya başlayacaklar ki teorik olarak bu işin sonunda Bitcoin fiyatı yükselecek.

Hareketsiz Bitcoin’lerle ilgili bir başka görüş ise 5 yıldır hareket etmeden duran Bitcoin’lerin kayboldukları şeklinde. Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester, “Bitcoin’i soğuk depoda güncellemeden tutmak için 5 yıl çok uzun bir süre. Benim düşünceme göre bu coinler’in çoğu kayıp.” değerlendirmesinde bulundu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar