Yükleniyor...

Paribu ile 6 Adımda Kripto Para Alın

Türkiye’nin en yüksek işlem hacmine sahip dijital varlık işlem platformu Paribu’ya saniyeler içinde üye olmak ve hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlemi yapmak mümkün.

Paribu

Türkiye’nin en yüksek işlem hacmine sahip dijital varlık işlem platformu Paribu’ya saniyeler içinde üye olmak ve hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlemi yapmak mümkün.

6 Adımda Kripto Para Alın Paribu

Paribu ile kripto para almak için şu 6 adımı uygulamanız yeterli:

1) Paribu Web Sitesine Girin ya da Paribu Mobil Uygulamasını İndirin

Paribu’ya bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Paribu mobil uygulamasını Google Play ve App Store’dan indirebilirsiniz.

2) Saniyeler İçinde Ücretsiz Üye Olun

Ana sayfayı açtıktan sonra “Hesap Oluştur” sekmesine tıkladıktan sonra adınızı, soyadınızı, cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi yazarak bir şifre belirleyin. Ardından “Hesabımı Oluştur” butonuna tıklayın.

3) Hesap Onayınızı Gerçekleştirin

Hesap onayını, “Hesap Ayarları”ndaki Kimlik Onayı sekmesinden hemen yapabilirsiniz.

4) Paribu Hesabınıza TL Gönderin

Paribu hesabınıza TL yatırmak için sitede yer alan “Yatırma İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Eğer bankadan para yatıracaksanız “Havale-EFT” butonunu seçin. Altta yer alan uyarıları okuyup seçtikten sonra Paribu’ya ait alıcı unvanı, IBAN ve sabit yatırma kodu görüntülenecektir.
  • Banka hesabınızdan para yatırırken bu bilgilerin doğru girildiğinden emin olun. Akbank üzerinden 7/24 TL yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz. Diğer bankalardan yapacağınız yatırma ve çekme işlemleri banka mesai saatleri içinde gerçekleşecektir.
  • Eğer Papara üzerinden para yatıracaksanız, “Yatırma İşlemleri”nde “Papara” seçeneğini tıkladıktan sonra “Yatırmak İstediğiniz Tutar” bilgisini girip “Papara ile Türk Lirası Yatır” butonuna tıklayın. Böylece Papara hesabınıza yönlendirileceksiniz. Yatırma işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.
  • Mobil uygulamada aynı işlemi “Cüzdan” sekmesine tıklayıp “Türk Lirası Yatırma” seçeneği üzerinden yapabilirsiniz.

5) 19 Kripto Paradan İstediğiniz Miktarda Alın

Sitede yer alan “Market” seçeneğine tıklayın. Sol üstte otomatik olarak Bitcoin seçeneği yer alacaktır. Buraya tıklayarak Paribu marketinde yer alan 19 kripto paradan istediğinizi seçin.

  • Bitcoin örneği üzerinden devam edecek olursak, “Fiyat (TL)” kısmına Bitcoin almak için belirlediğiniz miktarı yazın. “Miktar (BTC)” kısmına almak istediğiniz BTC miktarını yazın ve “BTC al” butonuna tıklayın. Böylece emriniz, belirttiğiniz fiyatta girilen bir satış emriyle eşleştiğinde alış işleminiz gerçekleşecektir.
  • Kripto para alım işlemini “Kolay Alış-Satış” seçeneği ile de yapabilirsiniz. Burada almak istediğiniz kripto parayı seçtikten sonra miktar belirleyin. Böylece almak istediğiniz BTC miktarına ulaşıncaya kadar en düşük fiyatlı satış teklifinden başlayıp daha yüksek fiyatlara kadar otomatik eşleşerek alış işleminiz gerçekleşecektir.
  • Mobil uygulamada aynı işlemleri “Marketler” ve “Hızlı Al-Sat” bölümlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

6) Kripto Paranızı Hesabınızda Görüntüleyin

Satın aldığınız kripto parayı ve bakiyenizi web sitesinde sağ üst köşedeki bölümden görüntüleyebilirsiniz. Mobil uygulamada ise bakiyenize “Cüzdan” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Yardım Merkezi dokümanına göz atabilir ya da destek birimimize [email protected] ve 0850 303 60 00 üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner