Yükleniyor...

Paribu’da Kimlik Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kimlik doğrulama, yapılacak bir işlemin arkasında gerçek bir kişi olduğunu kanıtlamak amacıyla yapılmaktadır.

paribuda kimlik dogrulama

Kimlik doğrulama, yapılacak bir işlemin arkasında gerçek bir kişi olduğunu kanıtlamak amacıyla yapılmaktadır. Paribu’da kimlik doğrulama işlemi anında ve kolay gerçekleştirilir.

Kimlik Doğrulama İşlemi Nedir?

Kimlik doğrulama teknolojisi, bir kullanıcının kimlik bilgilerinin yetkili kullanıcıların veri tabanında veya bir veri doğrulama sunucusundaki kimlik bilgileriyle eşleşip eşleşmediğini kontrol ederek sistemler için erişim kontrolü sağlamaktadır.

Kimlik doğrulama, bir kişinin kimliğinin olması gereken bilgilerle eşleşmesini sağlayan bir süreçtir . Özellikle kimlik hırsızlığı riskinin olduğu çevrimiçi ortamda kimlik doğrulama çok önemli hale gelmektedir. Kimlik doğrulama, yapılacak bir işlemin arkasında gerçek bir kişi olduğunu ve bu kişinin iddia ettiği kişi olduğunu kanıtlamayı sağlamaktadır. Böylece dolandırıcılık maksadıyla bir kişinin başkası adına yetkisiz bir işlem yapması engellenmiş olur.

Yüz yüze yapılan kimlik doğrulama işleminde, örneğin banka şubesi, bayi, kamu daireleri gibi hizmet alınacak kuruma gidilerek süreç başlar. Kimlik belgesinin fotokopisi verilir, başvuru formları doldurulur ve kimlik doğrulama süreci işletilir. Bu süreç hem zaman alıcı hem de maliyetlidir. Dijital kimlik doğrulama işleminde ise uçtan uca çevrimiçi (online) olarak ilgili kurumlara gitmeden dijital kanallardan; örneğin cep telefonu üzerinden kimlik doğrulanabilir.

Bunun için cihazın kameralı olup internet erişiminin olması yeterlidir. Kimlik doğrulama, bir banka hesabı açmaktan vergi işlemlerini elektronik olarak tamamlamaya kadar her türlü durumda, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı çoğu süreç ve prosedürde temel bir gerekliliktir.

kimlik dogrulama

Paribu’da Kimlik Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kimlik doğrulama sırasında, kullanıcı tarafından girilen kimlik bilgileri, giriş yapmak istediği sistemdeki veri tabanında bulunan kimlik bilgileri ile karşılaştırılır. Kimlik bilgileri eşleşirse kullanıcıya erişim izni verilir. Kullanıcının erişebileceği dizinler ve yapabileceği işlemler, giriş yapmış olduğu hesabın sistemde tanımlı olan yetkileri ile belirlenmektedir. Paribu’da kimlik doğrulama işlemi kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Paribu, kullanıcıların güvenle alış satış yapabileceği, transferlerini hızlı ve kolay biçimde gerçekleştirebileceği bir platform ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. 14 Şubat 2017 tarihinde işleme açılan Paribu, kısa sürede pazar lideri olmuştur. Kullanıcı sayısı ve hacmi gittikçe yükselirken Paribu kullanıcı talep ve beklentilerine göre çalışmalarını sürdürmüştür. Bitcoin alıp satmaya olanak tanıyan marketini genişleten Paribu’da Ekim 2018 itibariyle altcoin işlemleri de başlamıştır. Paribu bu süreçte müşterilerine daha hızlı ve kolay işlem imkânı sağlamak için, yeni yükseltmeler ile sürekli gelişmiştir. Kullanıcıların işlemlerini daha hızlı ve kolay yapabilmesi adına çalışmalarını sürdürmektedir. Kimlik doğrulama işlemleri de Paribu’da anında gerçekleşmektedir.

Paribu’da kimlik doğrulamak için işlemler anında ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Adımları sıralayacak olursak;

  • Adım 1: ”Ayarlar” bölümüne gidilir.
  • Adım 2: ”Kimlik Doğrulama”ya tıklanır.
  • Adım 3: Gerekli bilgiler girilir.
  • Adım 4: ”Bilgilerimi Kaydet”e tıklanır, kimlik doğrulama işlemi tamamlanır. Paribu ile kimlik doğrulamak bu kadar kolay ve kısa sürede gerçekleşmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner