Yükleniyor...

Patlayacak Altcoin’leri Bilmek İster Misiniz? İşte Formül

Popüler bir Bitcoin trader’ı tarafından oluşturulan bir altcoin boğa piyasası "oyun kitabı" viral hale geliyor.

Patlayacak Altcoinleri Bilmek Ister Misiniz Iste Formul

Popüler bir Bitcoin trader’ı tarafından oluşturulan bir altcoin boğa piyasası “oyun kitabı” viral hale geliyor. Twitter’da “Hsaka” olarak bilinen analist, yükselmeye hazır olabilecek altcoin’lerin belirlenmesine yardımcı olmak için tasarlanan korelasyon matrisini oluşturdu.

Altcoin Korelasyonları

Grafik, Binance Vadeli İşlemlerindeki tüm kripto paraları gösterir ve son 14 gün içinde birbirleriyle olan fiyat korelasyon seviyelerini içerir. 1’e yakın puanlar, her iki varlığın fiyatlarının bir küme olarak hareket etme eğiliminde olduğunu gösterirken, -1’e yakın puanlar, bunlar arasında ters bir ilişki olduğunu gösterir. 0 civarındaki puanlar korelasyon eksikliğini gösterir.

Hsaka’nın gönderisi, grafiğe “altcoin rallisini yakalamak için başucu kitabı” olarak adlandırdığı mesajıyla birlikte, kripto topluluğundaki birçok kişinin dikkatini hızla çekti. Venture Coinist’in başkanı analist Luke Martin, gönderiyi mevcut piyasa iklimindeki en kullanışlı grafik araçlarından biri olarak adlandırıyor.

Grafik bazı ilginç eşleşmeler gösteriyor. Örneğin, Bitcoin’in en ilişkili olduğu varlık Zcash iken, arkasından Ethereum ve XRP geliyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme platformu Compound (COMP) ise diğer kripto paralarla en az ilişkili varlık gibi görünüyor.

Genel olarak, kripto para birimleri yüksek düzeyde korelasyon gösterme eğilimindedir ve Binance Research’e göre 2019’da en fazla korelasyonlu varlık Ethereum’dur. Piyasa değerine göre ilk iki kripto olan ETH ve Bitcoin, genellikle nispeten güçlü korelasyon seviyeleri gösterdi. Hsaka’nın grafiği, son iki haftalık puanlarının 0.66 olduğunu bildiriyor ve bu, nispeten güçlü bir pozitif korelasyon düzeyini gösteriyor.

Hsaka, merkezi olmayan Uniswap protokolündeki kripto paraları, korelasyon trendinin güçlü bir istisnası olarak belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner