Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Altcoin Haberleri Patlayacak Altcoin’leri Bilmek İster Misiniz? İşte Formül

Patlayacak Altcoin’leri Bilmek İster Misiniz? İşte Formül

ABONE OL:google-news
StormGain

Popüler bir Bitcoin trader’ı tarafından oluşturulan bir altcoin boğa piyasası “oyun kitabı” viral hale geliyor. Twitter’da “Hsaka” olarak bilinen analist, yükselmeye hazır olabilecek altcoin’lerin belirlenmesine yardımcı olmak için tasarlanan korelasyon matrisini oluşturdu.

Altcoin Korelasyonları

Grafik, Binance Vadeli İşlemlerindeki tüm kripto paraları gösterir ve son 14 gün içinde birbirleriyle olan fiyat korelasyon seviyelerini içerir. 1’e yakın puanlar, her iki varlığın fiyatlarının bir küme olarak hareket etme eğiliminde olduğunu gösterirken, -1’e yakın puanlar, bunlar arasında ters bir ilişki olduğunu gösterir. 0 civarındaki puanlar korelasyon eksikliğini gösterir.

Hsaka’nın gönderisi, grafiğe “altcoin rallisini yakalamak için başucu kitabı” olarak adlandırdığı mesajıyla birlikte, kripto topluluğundaki birçok kişinin dikkatini hızla çekti. Venture Coinist’in başkanı analist Luke Martin, gönderiyi mevcut piyasa iklimindeki en kullanışlı grafik araçlarından biri olarak adlandırıyor.

Grafik bazı ilginç eşleşmeler gösteriyor. Örneğin, Bitcoin’in en ilişkili olduğu varlık Zcash iken, arkasından Ethereum ve XRP geliyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme platformu Compound (COMP) ise diğer kripto paralarla en az ilişkili varlık gibi görünüyor.

Genel olarak, kripto para birimleri yüksek düzeyde korelasyon gösterme eğilimindedir ve Binance Research’e göre 2019’da en fazla korelasyonlu varlık Ethereum’dur. Piyasa değerine göre ilk iki kripto olan ETH ve Bitcoin, genellikle nispeten güçlü korelasyon seviyeleri gösterdi. Hsaka’nın grafiği, son iki haftalık puanlarının 0.66 olduğunu bildiriyor ve bu, nispeten güçlü bir pozitif korelasyon düzeyini gösteriyor.

Hsaka, merkezi olmayan Uniswap protokolündeki kripto paraları, korelasyon trendinin güçlü bir istisnası olarak belirtti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDailyhodl
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar