Yükleniyor...

Anket: Başkalarının Tavsiyelerine Göre Yatırım Yapıyor musunuz?

Borsalar ve kripto paralar hakkında sosyal medyada her gün yeni analizler ve fikirler paylaşılıyor.

Anket

Borsalar ve kripto paralar hakkında sosyal medyada her gün yeni analizler ve fikirler paylaşılıyor. Çoğu paylaşımda YTD (yatırım tavsiyesi değildir) ibaresini görüyoruz ancak her ne kadar tavsiye olmadığı söylense de; birçok kişi tarafından dikkate alınıyor.

Merak ettiğimiz ve merak edilen bir konu olduğu için biz de Coinkolik olarak takipçilerimize başkalarının tavsiyelerine göre yatırım yapıp yapmadıklarını sorduk.

601 kullanıcının oy kullandığı “Başkalarının Tavsiyelerine Göre Yatırım Yapıyor musunuz?” sorulu anketimizin sonuçları şu şekilde:

  • Evet %60.1
  • Hayır %39.9

Eğer kripto para piyasasında yeniyseniz ve başkalarından tavsiye almak istemiyorsanız, işte size birkaç öneri:

Teknik Analiz: Usta bir analist olmanıza gerek yok, grafiklerden anlam çıkarabilmeniz ve kendi yatırımlarınızı değerlendirebilecek kadar bilgi sahibi olmanız başlangıç için yeterlidir.

Panik: Eğer aldığınız bir kripto paranın değeri düştüyse hemen satıp elden çıkarmak yerine biraz düşünmelisiniz. Panik ile işlem yaptığınızda pişman olmanız çok olası bir durum. Aynı şekilde bir kripto paranın değeri çok yükseldiğinde hemen almak yerine beklemek de mantıklı bir hareket olacaktır. Panic Buyer ya da Seller olmak istemezsiniz.

Tavsiye: Eğer başkalarının tavsiyelerine göre işlem yapıyorsanız dikkatli olmanız gerekir, bu kişilerin takipçileri fazla olduğu için tavsiyelerine uymak risklidir. En iyisi kendi stratejinizin olmasıdır. Ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) göre al-sat tavsiyeleri vermek suçtur.

Geçtiğimiz aylarda Coinkolik’in de bildirdiği üzere “al tavsiyesi” veren bir twitter kullanıcısı 1.7 milyon lira ceza almıştı.

Siz de bu anketi ve çıkan sonuçları ilgi çekici bulduysanız, benzer anketlerimize sosyal medya hesaplarımızı takip ederek katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner